Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/05/2021 - 15:55

Strażacy z Cieniawy w żałobie. Nie żyje Jan Ogorzałek

W wieku 84 lat na wieczną służbę Bogu odszedł Jan Ogorzałek. Przez kilkadziesiąt lat służył jako strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieniawie. Był budowniczym remizy strażackiej. Brał udział w wielu akcjach.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do wieczności w wieku 84 lat odszedł nasz kolega i druh, a przede wszystkim wielki społecznik Jan Ogorzałek – poinformowali na jednym z portali społecznościowych strażacy z Cieniawy.

Śp. Jan Ogorzałek do straży wstąpił w 1958 roku. Był bardzo zaangażowany w budowę remizy strażackiej. W jednostce pełnił funkcję mechanika, obsługiwał motopompę i brał udział w wielu akcjach. Za zasługi dla pożarnictwa w 1998 został odznaczony złotym medalem.

- Przez wszystkie lata swojej służby stanowił nienaganny przykład wzorowego strażaka. Niemal do końca oddany i zaangażowany naszej społeczności. Jako brać strażacka, wdzięczni za dar społecznej służby naszego kolegi śp. Jana, w myśl zapisanych na naszych sztandarach słów "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" składamy rodzinie zmarłego, wyrazy współczucia – napisali na swojej stronie strażacy z Cieniawy.

Pogrzeb zmarłego Jana Ogorzałka odbędzie się w piątek 28 maja o godzinie 15.30 w kościele św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Po Eucharystii jego ciało zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu. ([email protected] Fot. OSP Cieniawa)Dziękujemy za przesłanie błędu