Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
26/01/2021 - 14:00

Strażacy zawalczą o remizę przed sądem. Chyba że wójt wycofa pozew

Na zorganizowane wczoraj wieczorem spotkanie w sprawie cofnięcia darowizny nie przyszedł nikt. Wójt zareagował na nieobecność strażaków OSP Korzenna w mediach społecznościowych. W dalszym ciągu deklaruje dobrą wolę i chęć współpracy. Sprawa trafiła już do sądu. Co na to strażacy?

Wójt Leszek Skowron zaprosił członków OSP Korzenna na spotkanie w celu szczegółowego przedstawienia okoliczności cofnięcia przez gminę darowizny, odnoszącej się do własności części budynku remizy tej jednostki. – Uznałem, że spotkanie twarzą w twarz to najlepsza forma dyskutowania o tej ważnej sprawie. Chciałem, by druhny i druhowie z OSP Korzenna mieli możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki, zapoznania się w razie potrzeby z dokumentami czy postawienia pytań, na które chętnie bym odpowiedział – poinformował wójt w mediach społecznościowych.

Zwrócił także uwagę, że do tej pory o sprawach dotyczących jednostki jej członkowie dowiadywali się wyłącznie za pośrednictwem zarządu OSP. – Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne jako miejsce spotkania wskazałem salę gimnastyczną w Korzennej, w której można dochować wszelkich obowiązujących rygorów. Mimo to strażacy z zaproszenia nie skorzystali, tłumacząc to pandemią – twierdzi wójt.

Czytaj też: OSP Korzenna walczy z wójtem o remizę. Ze spotkania nici, będzie proces

Strażacy OSP Korzenna podtrzymują swoje dotychczasowe stanowisko. – Chcieliśmy rozmawiać z władzami gminy i prowadzić negocjacje, ale w grudniu dostaliśmy pozew – twierdzą. – Poza tym zaproszenia na zebranie nie dotarły do wszystkich strażaków.

Ostatecznie wczorajsze spotkanie nie było transmitowane, a z OSP Korzenna nie pojawił się nikt. Choć obydwie strony deklarują chęć współpracy, sprawa skończy się w sądzie. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu