Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
08/09/2021 - 13:50

Strefa Gastro 12. Festiwalu Biegowego będzie kusiła potrawami regionalnymi

Najpyszniej zachęcamy uczestników 12. Festiwalu Biegowego, który rozpocznie się już w piątek w Piwnicznej Zdroju do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich. Ta impreza zawsze cieszy się ogromną popularnością. Można będzie zagłosować nie tylko na najlepszą potrawę, ale i jej spróbować.

Zapraszamy w sobotę (11 września) do Piwnicznej Zdroju do strefy GASTRO 12. Festiwalu Biegowego. Konkurs kulinarny będzie trwał od godz. 12 do 14. Zawsze cieszy się ogromną popularnością

W konkursie weźmie udział 10 kół z regionu. Każde KGW przygotuje potrawę regionalną, którą można będzie spróbować i na nią zagłosować właśnie we wspomnianych godzinach.

Jak można będzie głosować?

Trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy dostępny podczas konkursu na miejscu. Potrawy oceniać będzie komisja konkursowa. Ocenie zostaną poddane te potrawy, które zostaną zgłoszone do konkursu.

Potrawa musi być związana z regionem lachowskim lub góralskim, wytwarzana na małą skalę, tradycyjnymi metodami z lokalnych produktów. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie opinii komisji konkursowej biorącej również pod uwagę głosowanie degustatorów - osób zgromadzonych na 12.Festiwalu Biegowym.

Głosy będą oddawane przez degustatorów na kuponach dostępnych podczas trwania konkursu i gromadzone w specjalnej urnie, na stoisku organizatora

Dla zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w kategorii KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH ufundowano nagrody pieniężne o łącznej puli 1.800 złotych

Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego planowane jest do godz. 15:00.

Jakie potrawy w tym roku przygotują panie i panowie z KGW?  Czy będą to dania mięsne, półmięsne czy jarskie, a może ciasta. Na pewno będą pyszne i takie, których nigdzie indziej państwo nie spróbujecie! Przekonajcie się sami.

Kuchnia regionalna Sądecczyzny jest niepowtarzalna i smaczna, że palce lizać.

Zapraszamy do testowania potraw i oddawania głosów.

KGW zapraszają na swoje stoiska w ciągu całego dnia w sobotę a niektóre również w niedzielę.

i.michalec@sadeczanin.info, fot.  arch. Sądeczanin.Dziękujemy za przesłanie błędu