Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
04/09/2018 - 15:10

Studencie, złóż wniosek o stypendium im. Braci Potoczków. Czekamy

Na wnioski od studentów czekamy do 15 października. Na stypendium mogą liczyć przede wszystkim studenci z najlepszą średnią ocen.

Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków wspiera naukę zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest również promowanie młodych talentów, uczniów twórczych, pragnących robić więcej i wiedzieć więcej dla własnego rozwoju i doskonalenia się. Na stypendium mogą liczyć przede wszystkim uczniowie oraz studenci z najlepszą średnią ocen. Do przyznania stypendium brane jest również po uwagę kryterium dochodu przypadającego na każdego członka w rodzinie, a także dodatkowe osiągnięcia i zaangażowanie w pracach społecznych oraz wolontariacie.

Inicjatorem powstania Funduszu w 1992 roku był ówczesny poseł Zygmunt Berdychowski. Za jego patronów celowo wybrano braci Jana i Stanisława Potoczków z Rdziostowa, którzy zmienili sądecką wieś na przełomie XIX i XX wieku i pokazali, że jak się bardzo chce, to można góry przenosić.

- Gdy w 1992 roku, jako poseł RP tworzyłem przy Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa Fundusz Stypendialny, chciałem spłacić dług zaciągnięty wobec tych, którzy wsparli moją edukację - mówi Zygmunt Berdychowski.

- Sam pochodzę z wielodzietnej i raczej ubogiej rodziny chłopskiej. W dzieciństwie poznałem smak ciężkiej pracy na roli i niedostatku. Od zawsze ciągnęło mnie do książek, a dzięki ludziom, których spotkałem na swojej drodze, po ukończeniu szkoły podstawowej mogłem kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, a potem pójść na studia prawnicze do Krakowa – zaznacza.

Chętnych z roku na rok przybywa, a Fundacja Sądecka stara się pozyskiwać większe środki. Młodzież pobierająca stypendium ma przez to też pewne zobowiązania. Jednym z podstawowych warunków przyznawania stypendium jest udział w wolontariacie.

W roku szkolnym/akademickim 2017/2018 przyznano w sumie 120 stypendiów na łączną kwotę 127 300 zł.

Od roku akademickiego 2015/2016 Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków dołączył do elitarnego grona organizacji lokalnych współrealizujących ogólnopolski Program Stypendiów Pomostowych. Jego nabór jednak już się zakończył.

Pierwsi beneficjenci Funduszu już dawno ukończyli studia, założyli własne rodziny i zajęli ważne miejsce w społeczeństwie. Pracują w biznesie, administracji, nauce, kulturze. Są menadżerami, inżynierami, nauczycielami, redaktorami.

W sumie, od początku działalności Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków stypendia otrzymało 4.837 uczniów i studentów, o łącznej wartości 4.237.250 zł.

Do pobrania:

REGULAMIN udzielania stypendium na rok 2018/2019

WNIOSEK o stypendium dla studenta (Załącznik nr 1 b)

Terminarz

Nie wiesz jak obliczy dochód? Poniższe linki  mogą pomóc:

Jak obliczyć dochód z gospodarstwa rolnego?

Jak obliczyć dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej?

Kontakt:
Fundacja Sądecka
BIURO: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz
Godziny otwarcia biura: pon-pt , 8.00-16.00
tel. (18) 475 16 20
fax (18) 475 16 27
e-mail: [email protected]

Koordynator:
Przemysław Bawołek
tel. (18) 475 16 30
[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu