Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
05/12/2019 - 17:30

Świąteczna "plastikowa rakieta” wylądowała na Starej Sandecji

W tym roku mieszkańcy Nowego Sącza nie zobaczą już bożonarodzeniowej, sztucznej choinki na płycie rynku przed ratuszem. Wysokie na ponad 20 metrów plastikowe drzewko było dla wielu sądeczan atrakcją starówki w świąteczno-noworoczny czas. W tym roku, w tym miejscu jej nie będzie. Dzisiaj wprawdzie stanęła, ale w zupełnie innym miejscu.

Sztuczna choinka trafiła na Starą Sandecję. Obwieszona plastikowymi ozdobami i lampkami stanęła nieopodal rozkładanego obecnie sztucznego lodowiska. Instalowano ją dzisiaj kilka godzin przy użyciu podnośnika.

Na płycie rynku wielką choinkę zastąpi sto żywych choinek w doniczkach. Część została już tam dostarczona. Pozostałe są w drodze.  Pomysł jest taki, aby ubrali je uczniowie z sądeckich szkół. Sądeczanie będą mogli nimi przez wiele tygodni nacieszyć oko, a później żywe choinki zostaną zapewne wysadzone w różnych miejscach na terenie miasta.

O tym, by przenieść sztuczne bożonarodzeniowe drzewko z płyty rynku na Starą Sandecję i zastąpić ją żywymi choinkami zadecydował prezydent Ludomir Handzel. - Kończymy już z tą „plastikową rakietą”, a wprowadzamy życie – stwierdził prezydent.-  Życie to żywe choinki.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MŚ.

Choinka na Starej Sandecja
Na sądeckich Alejach Wolności stanęła świąteczna choinka.


Dziękujemy za przesłanie błędu