Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
04/12/2020 - 19:15

Światła, kamery, lewoskręt z Mickiewicza w Aleje. Sposób na feralne skrzyżowanie

Część kierowców ta informacja ucieszy, inni będą pomostować do nieba – drogowcy już weszli z robotami przy budowie instalacji świetlnej na skrzyżowaniu pod Urzędem Wojewódzkim w Nowym Sączu. Ważne – będzie zamontowany również lewoskręt z Mickiewicza w Aleje Wolności.

Robią światła i kamery na feralnym skrzyżowaniu i lewoskręt w Mickiewicza

Termin na złożenie ofert na realizację tej inwestycji Miejski Zarząd Dróg przedłużał kilka razy. Powód? Wiceprezydent Artur Bochenek nie ukrywa powodów: - Trudno było wyłonić wykonawcę.
Oczywiście chodzi o pogodzenie żądanych kwot z założeniami inwestora. Ale udało się. Zwycięska oferta opiewa na 107 tysięcy złotych.

Zobacz też: To nowe rondo przed Mostem św. Kingi będzie gotowe już przed wakacjami

- Za tę kwotę zostaną zainstalowane: sygnalizacja świetlna, kamery, które będą monitorować natężenie ruchu na ulicy Jagiellońskiej. Wykonane zostanie również nowe oznakowanie pionowe i poziome. I pojawi się coś wyjątkowego, coś, z czym ostatnio nieczęsto mamy do czynienia, lewoskręt z Mickiewicza w Aleje Wolności – wyjaśnia nasz rozmówca.

Po co kamery? Otóż to będzie inteligenta sygnalizacja – światła dla określonych kierunków będą się przełączać w zależności od wspomnianego natężenia ruchu. To rozwiązanie zapewni komfortowy przejazd przede wszystkim dla kierowców, którzy będą chcieli włączyć się do ruchu z ulicy Mickiewicza.

Zobacz też: Nowy Sącz: doświetlają „zabójcze” pasy na Królowej Jadwigi i nie tylko

Praca na placu budowy wre: termin jest napięty, bo wszystko powinno być gotowe do końca roku. Bardzo ważna informacja jest taka – informacja ta przekłada się na skalę utrudnień w ruchu zarówno dla pieszych, jak i kierowców – że cała niezbędna instalacja elektryczna jest kładziona metodą przewiertu – drogowcy zamiast połowy chodnika muszą punktowo zdjąć zaledwie po kilka kostek, odpada też konieczność robienia wykopów. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

Stawiają światła i kamery na feralnym skrzyżowaniu. Będzie też lewoskręt w Mickiewicza
Część kierowców ta informacja ucieszy, inni będą pomostować do nieba – drogowcy już weszli z robotami przy budowie instalacji świetlnej na skrzyżowaniu pod Urzędem Wojewódzkim w Nowym Sączu. Ważne – będzie zamontowany również lewoskręt w Mickiewicza.


Dziękujemy za przesłanie błędu