Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
20/09/2014 - 08:00

Światła na skrzyżowaniu rozwiążą problem wypadków?

Skrzyżowanie ulicy Cyganowickiej z drogą krajową Nowy Sącz – Piwniczna Zdrój to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Starym Sączu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawiła w tym miejscu sygnalizację świetlną.
Niebezpieczne skrzyżowanie znajduje się niedaleko stacji paliw. To miejsce, które przecina lokalny trakt z centrum Starego Sącza do osiedla Cyganowice i wsi Popowice. Stłuczki są tu na porządku dziennym, często dochodzi także do groźnych wypadków. Mieszkańcy twierdzą nawet, że na tym skrzyżowaniu ciąży klątwa, gdyż kiedy budowano obwodnicę ludziom bez ich zgody zabrano ziemię, dzieląc na kilka części grunty. Właściciele mocno to przeżyli. Nie mniej bardzo często wina za wypadki na skrzyżowaniu leży po stronie miejscowych, którzy jadąc drogą lokalną nie respektują znaków "stop" przed przecięciem krajówki.

Do najgroźniejszego wypadku doszło 24 kwietnia 2013 roku, kiedy to 55-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód jadący od strony Barcic. W wyniku zderzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.
Po wypadku mieszkańcy Starego Sącza zaczęli domagać się budowy w tym miejscu ronda. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła jednak przetestować inne rozwiązanie – postawienie sygnalizacji świetlnej. Światła już zostały zainstalowane, a ich uruchomienie planowane jest na koniec września br.
- Ruch w tych miejscach jest nierównomierny – znacznie intensywniejszy na drodze krajowej, dlatego światła będą się zmieniały, gdy na drogach lokalnych pojawi się pojazd. Będą tu zainstalowane czujniki ruchu i monitoring – mówi Kazimierz Gizicki, wiceburmistrz Starego Sącza.

O innych zdarzeniach czytaj:
Wypadek na obwodnicy Starego Sącza. Cztery osoby w szpitalu
Stary Sącz: Dzieci ocalały, bo były zapięte
Po zderzeniu samochodów w Cyganowicach dziecko trafiło do szpitala
Tragiczny wypadek w Cyganowicach. Nie żyje 55-letnia rowerzystka

(KB)
fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu