Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
26/01/2020 - 09:50

Świetlica Koła Gospodyń w Barnowcu przepadła. Strażacy nie mieli szans z ogniem

Ogień całkowicie strawił budynek starej szkoły w Barnowcu w gminie Łabowa. Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali około 6. nad ranem, dziś 26 stycznia.

Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków drewniany budynek starej szkoły w Barnowcu był już całkowicie objęty ogniem. Palił się już cały dach i ściany. Pierwsze działania ratowników sprowadzały się do odłączenia mediów a przede wszystkim gazu u i prądu, w które była zasilana nieruchomość.

Zobacz też: Koło Gospodyń z Barnowca chce odbudować świetlicę

W akcji uczestniczyło w sumie pięć zastępów z OSP z Łabowej, OSP z Nawojowej i z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Krynicy-Zdroju, w sumie ok. 35 strażaków. Jednak ich wysiłki okazały się próżne – nie udało się uratować wyposażenia szkoły. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Utratę budynku mocno odczuje nie tylko sołectwo Barnowiec, ale cała gmina. Bo to w nim właśnie działało miejscowe koło gospodyń wiejskich, to tu odbywały się wszystkie wiejskie zebrania i imprezy integracyjne a wczoraj, czyli 25 stycznia odbyła się tu zabawa z okazji dnia babci i dziadka. Ostatni goście wyszli stąd o godzinie 22. Mało tego – gmina zainwestowała tu też niedawno w remont i wyposażenie. Teraz wszystko przepadło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)