Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
03/05/2019 - 14:40

Święto Kwitnących Sadów w Łososinie już 5 maja z supergwiazdami rocka

Lotnicze akrobacje, przysmaki regionalnej kuchni, wspaniała zabawa i najlepsze na świecie jabłka... takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy wybiorą się na lotnisko do Łososiny Dolnej na tradycyjne już Święto Kwitnących Sadów. To już w niedzielę, 5 maja. Jak zawsze nie zabraknie wspaniałego koncertu. Tym razem imprezę uświetni jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych zespołów w historii polskiego rocka - Lady Pank!

Jak zaplanować niedzielę, na zakończenie długiego majowego weekendu?  Warto wybrać się do Łososiny Dolnej na doroczne Święto Kwitnących Sadów. Na ten jeden dzień lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego zamienia się w gigantyczny piknik z mnóstwem atrakcji.

W programie imprezy znajdą się między innymi występy Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej wraz z pięknymi Tamburmajorkami. Nie zabraknie też folkloru, który w najlepszym wydaniu zaprezentuje Grupa Regionalna Michalczowa i zabawy tanecznej z zespołem Martini Band.

Święto Kwitnących Sadów na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego odbędzie się nie bez powodu, bo 5 maja nastąpi również inauguracja sezonu lotniczego.  Jak zawsze największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją będą podniebne akrobacje lotnicze oraz pokaz pirotechniczny!

Jakie jeszcze inne niespodzianki szykują się w Łososinie Dolnej?

-  Będzie też jabłkowy konkurs kulinarny, a każdy oprócz regionalnej kuchni i smakołyków przyrządzonych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, będzie mógł skosztować naszych lokalnych owoców – zapowiadają organizatorzy z Centrum Kultury i Promocji Łososiny Dolnej.

Program artystyczny dla najmłodszych przygotują dzieci ze Żłobka i Przedszkola Tęcza . Będzie też wesołe miasteczko z karuzelami i dmuchańcami, co z pewnością wywoła uśmiech każdego malucha - dodają organizatorzy.

Jak zawsze nie zabraknie wspaniałego koncertu. Tym razem imprezę uświetni jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych zespołów w historii polskiego rocka - Lady Pank.

Obchody Święta Kwitnących Sadów rozpoczną się o godzinie 12 uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej.

Szczegółowy program imprezy TUTAJ

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe