Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
31/12/2019 - 14:15

Sylwestrowej tradycji w Muszynie stało się zadość. W niebo poleciały balony

To już tradycja, w Muszynie w sylwestra odbyły się XVIII Zawody Balonów na ogrzane powietrze. Nad rynkiem zrobiło się bardzo kolorowo, gdy poszybowały w górę, wysoko nad głowami zgromadzonych.

31 grudnia, przy kilkustopniowym mrozie odbyły się sylwestrowe Zawody Modeli Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny. W konkursie uczestniczyli młodzi modelarze, którzy w przedpołudnie wypuszczali wielobarwne, pięknie ozdobione modele, przygotowywane w muszyńskich pracowniach.

Organizatorzy za każdym razem dbają o staranność ich wykonania, jednak dając młodym konstruktorom wolną rękę w zdobnictwie. Pomysłowość modelarzy jest imponująca. Można za to otrzymać sporo punktów, stąd każdy balon miał przeróżne ozdoby.
Balony wzlatywały w górę, unoszone ciepłym powietrzem i melodią kolęd. Modele unosiły się wysoko na niebie. Ich dalszy los zależny od kierunku i siły wiatru. Zawodom przyglądali się mieszkańcy i goście, którzy z zaciekawieniem obserwujący tę podniebną rywalizację. Nie szczędzili słów uznania i pochwał dla młodych modelarzy i organizatorów.Jurorzy oceniali zdobienie modeli i czas ich lotu. Najlepsi modelarze otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy obdarowani zostali dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. XVIII Zawody Balonów o Puchar Burmistrza Muszyny zorganizował Powiatowy Zespół Szkół Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. 

(MK) fot. Artur KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błędu