Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
08/07/2017 - 08:45

Szklana pułapka nad Dunajcem! Omijaj to miejsce na spacerze

Zamiast zieleni, dziesiątki kilogramów tłuczonego szkła – takie znalezisko przypadło w udziale naszej Czytelniczce, która wybrała się na spacer nad Dunajec.

- Na spacerze z psem nad Dunajcem między oczyszczalnią ścieków a halami Wiśniowskiego znaleźliśmy wysypane szkło, prawdopodobnie z likwidacji szklarni. Zdjęcia w załączniku. Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą, bo to szkło, to zarówno zagrożenie dla ludzi jak i zwierząt nie tylko domowych – alarmuje nasza Czytelniczka. 

Zobacz też: Gospodyni marnowała śmieci, ksiądz na nią nakrzyczał. Bo to... grzech

Szkło leży w tym miejscu już od dłuższego czasu. Kto jest właścicielem terenu? Kto powinien go posprzątać? Czekalibyśmy na odpowiedź zapewne przez kilka ładnych dni, dlatego zamiast czekać publikujemy zdjęcia wraz z ostrzeżeniem. O niebezpieczeństwie poinformowaliśmy Straż Gminną z Chełmca i dostaliśmy zapewnienie, że patrol podjedzie jeszcze dziś na miejsce i strażnicy postarają się ustalić właściciela gruntu a dalej zobowiązać go do uprzątnięcia terenu. 

Zobacz też: Plaża nad Kamienicą czeka na sądeczan i turystów

To szkło może nie tylko pokaleczyć, ale przy intensywnym słońcu stać się zalążkiem pożaru.

Z ostatniej chwili: Staż Gminna była na miejscu, potwierdziła zagrożenie, ale miejsce, gdzie wysypano szkło jest już na terenie Nowego Sącza. - Dlatego natychmiast przekazaliśmy sprawę do Straży Miejskiej w Nowym Sączu - informuje nas chełmiecki funkcjonariusz. - Rzeczywiście jest tego naprawdę sporo - dodaje na zakończenie.

ES [email protected] Fot.: Czytelniczka

Szklana pułapka nad Dunajcem? Kto to posprząta?
Fot.: Czytelniczka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)