Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
17/12/2021 - 15:20

Szok! Ależ to się szybko buduje! A ledwo Rytro wywalczyło pieniądze

Zapraszamy na plac budowy nowego przedszkola w Rytrze. Inwestycja przebiega w naprawdę imponującym tempie.

Szok! Ależ to się szybko buduje! A ledwo Rytro wywalczyło pieniądze

- Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w tym roku ma być pokryty, zrobiony cały dach – komentuje wójt Rytra Jan Kotarba.

Zobacz też: Rytro: razem wyremontują drogę – gmina i Nadleśnictwo Piwniczna

A my przypomnijmy, że Rytro pozyskało na budowę tej placówki 4 320 000 zł z Polskiego Ładu, czyli 73 procent planowanych wydatków. Po bardzo korzystnym przetargu przedsięwzięcie realizuje firm Ersbet z Nowego Sącza. Zgodnie z jej ofertą całość prac ma kosztować 3 860 000 zł, czyli zdecydowanie mniej od szacunków gminy. Różnicę między tą stawką a prognozami samorząd wykorzysta na zakup wyposażenia do przedszkola i budowę dróg dojazdowych. Jeszcze ważniejsze - punktu widzenia mieszkańców - jest to, że placówka ma być gotowa do końca lipca 2022 tak, by dzieciaki - a miejsc jest 100 - mogły z niego korzystać już od 1 września.

Przedszkole będzie budowane na działce, która jest własnością Urzędu Gminy. Częściowo zajmie plac zabaw, który zostanie troszkę pomniejszony. Dzieci nie będą wychodzić z przedszkola na boisko, bo boisko służy do ćwiczeń a nie jako plac zabaw. W przedszkolu nie będzie kuchni. Oba budynki będzie obsługiwała kuchnia ze szkoły.

Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć ile udało się zrobić w czasie zaledwie od sierpnia do dzisiaj. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: dzięki uprzejmości wójta i firma Ersbet)

Szok! Ależ to się szybko buduje! A ledwo Rytro wywalczyło pieniądze
Zapraszamy na plac budowy nowego przedszkola w Rytrze. Inwestycja przebiega w naprawdę imponującym tempie. Zobaczcie na ile prace poszły do przodu w tak krótkim przedziale czasu od sierpnia do grudnia. (Fot.: ES, UG w Rytrze, Ersbet)


Dziękujemy za przesłanie błędu