Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
26/04/2015 - 10:18

Szpital w Krynicy-Zdroju będzie rozbudowany

Oddziały pediatrii, intensywnej terapii oraz blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią znajdą się w nowym skrzydle, które zostanie dobudowane do Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Inwestycja musi być zrealizowana do końca 2016 roku.
Radni powiatowi przeznaczyli na ten cel 13,5 miliona złotych. Z tego w 2016 roku 7. 000.000 złotych, a w 2017 roku 3.000.000 złotych.  Ta kwota wystarczy na pierwszy etap inwestycji. Przetarg zostanie ogłoszony na kwotę 17 milionów złotych. Drugą część tej kwoty powiat chce pozyskać z kilku źródel.

- Przetarg na zadanie " Rozbudowa Szpitala imienia J. Dietla w Krynicy-Zdroju" będzie dwuetapowy - mówi Antoni Koszyk, wicestarosta powiatu nowosądeckiego. - Został podzielony na wykonanie robót budowlanych i dostawę sprzętu do lecznicy.

Jak wyjaśnia wicestarosta powiat zgłosił do nowego programowania unijnego na lata 2014-2020 wniosek w tej sprawie na kwotę 5.600 miliona złotych. Po ogłoszeniu naboru dokumenty zostaną natychmiast złożone. Zostanie także przesłany wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu "Lemur" (wniosek złoży szpital). Samorządowcy liczą też na odzyskanie pieniędzy z rozliczenia za grunt pod halę widowiskowo-sportową w Łącku, wpływy ze sprzedaży majątku Skarbu Państwa (na kwotę 500 tysięcy złotych) oraz sprzedaży majątku powiatu (w kwocie około 3,5 miliona złotych). Zarząd wystąpił również o dobrowolne dofinansowanie inwestycji do wójtów i burmistrzów gmin przyległych do gminy Krynica-Zdrój. Odbyło się w tej sprawie spotkanie z włodarzami gmin i wyrazili oni na towstępnie zgodę.

W skrzydle, które zostanie dobudowane do istniejącej bryły szpitala powstaną: oddziały pediatrii, intensywnej terapii oraz blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią.

Ta inwestycja jest konieczna, aby szpital spełniał wszystkie wymogi sanitarne zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 2012 roku. Jest niezbędna, aby placówka mogła dalej funkcjonować, jako jednostka służby zdrowia.

Inwestorem będzie krynicki szpital, który do tego zadania będzie musiał wnieść wkład własny. Dysponuje on rezerwą terenu na ten cel.

(Rob)
Fot. arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu