Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
03/01/2018 - 18:35

Sztab WOŚP wrócił do Piwnicznej. Będzie się działo w Dolinie Popradu

Piwniczna-Zdrój oraz Rytro zwierają szyki. W niedzielę (14 stycznia) podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy orkiestrowym graniem tętnić będzie Dolina Popradu.

W Piwnicznej, Rytrze i okolicznych miejscowościach w tym dniu kwestować będzie rekordowa liczba wolontariuszy. Piwniczański sztab WOŚP ulokuje się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Danuty Szaflarskiej. Jego szefowa jest Magdalena Żuber z Łomnicy-Zdroju.

W tym roku owsiakowa orkiestra gra, by pozyskać środki dla wyrównania szans leczenia noworodków.

- W tym roku w Dolinie Popradu kwestować będzie 50 wolontariuszy – mówi szefowa piwniczańskiego sztabu WOŚP. – Wśród nich są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami, a także inni mieszkańcy, na barkach których spoczęły sprawy logistyki.

Wolontariuszy można będzie rozpoznać po charakterystycznych, oznakowanych puszkach. Piwniczański sztab otrzymał ich trzydzieści.

Magdalena Żuber przyznaje, że w przyszłą niedzielę w Piwnicznej nie zabraknie atrakcji. W hali sportowej w Rytrze będą odbywały się imprezy sportowe, a w domu kultury występować będą zespoły (m.in. Maciej Jeżowski z kapelą, Błankowainy i inni). Zagra Orkiestra Dęta OSP „Podhale”. Dla milusińskich przewidziano fajne animacje. Można będzie się też zarejestrować do bazy dawców szpiku zarówno w Piwnicznej, jak i Rytrze.

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i studenci PWSZ w Nowym Sączu poprowadzą szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oczywiście będą licytacje owsiakowych gadżetów. O godz. 20 na polu namiotowym nieopodal stacji PKP w Piwnicznej rozbłyśnie światełko do nieba.

- Nie będzie pokazu sztucznych ogni – zastrzega szefowa sztabu. – Postawiliśmy na płonącą watrę i zimne ognie. Nad naszym światełkiem do nieba czuwać będą miejscowi strażacy OSP.

Iga Michalec, Fot. arch. Magdaleny Żuber (na zdjęciu z Jurkiem Owsiakiem szefowa piwniczańskiego sztabu i Marcin Grucela, koordynator ds. wolontariuszy).Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)