Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
12/11/2021 - 11:20

Szukają imigrantów na polsko-słowackiej granicy. Policja prowadzi kontrole

Oczy całej Europy zwrócone są aktualnie na granicę polsko-białoruską, gdzie tysiące migrantów próbuje przedostać się do naszego kraju. Ten kryzys spowodował, że również na granicy Polski i Słowacji prowadzone są dodatkowe kontrole.

To również może Cię zainteresować: Jak wjechać na Słowację? Koronawirus zaatakował przy granicy z Polską

Sądeccy policjanci od niedawna kontrolują samochody przekraczające polsko-słowacką granicę pod kątem przewozu osób, próbujących w sposób nielegalny dostać się do naszego kraju. Jak poinformowała nas Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, funkcjonariusze w szczególny sposób zwracają uwagę na busy i samochody dostawcze.

Policjanci prowadzą kontrole drogowe nie tylko w pobliżu przejścia granicznego, ale także na wszystkich trasach tranzytowych. Sądeccy policjanci sprawdzają czy kierowcy powracający do Polski nie przewożą imigrantów, którzy chcą nielegalnie dostać się do Polski. Takie działania na granicy prowadzi również Straż Graniczna, bo przecież zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji to jedno z podstawowych zadań SG.

- Warto zaznaczyć, że takie kontrole środków transportu, celem przeciwdziałania nielegalnej migracji, prowadzone były praktycznie od zawsze, a szczególnego znaczenia nabrały w związku z kryzysem migracyjnym, wywołanym sytuacją geopolityczną w krajach Południowej Afryki i Bliskiego Wschodu – mówi Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Przedstawicielka Straży Granicznej nie ujawnia środków transportu typowanych do kontroli ze względu na dobro prowadzonych czynności. ([email protected], fot. zdjęcie archiwalne MK)Dziękujemy za przesłanie błędu