Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
01/08/2020 - 14:25

Szukali gości po weselu w dwóch powiatach. Już wiadomo, ilu jest zakażonych

Trzy wesela stały się ogniskiem koronawirusa na Sądecczyźnie. Zaraziło się w sumie blisko trzysta osób. Kiedy tydzień temu Sanepid poinformował o czwartym weselu, na którym – jak się okazało – grał zainfekowany muzyk – istniała groźba, że koszmarna historia się powtórzy. Służby sanitarne już wiedzą u ilu gości wykryto Covid-19.

Budzące niepokój informacje z Limanowszczyzny pojawiły się tydzień temu. Po weselu w gminie Mszana Dolna okazało się, że jeden z muzyków grających na  przyjęciu był zainfekowany. Szczęście młodej pary świętowało blisko sto pięćdziesiąt osób z dwóch powiatów, limanowskiego i nowosądeckiego.

Czytaj też To już groza! Sądecka lawina wirusa. Kończą się miejsca w krakowskim szpitalu

 Ponad osiemdziesiąt osób swoim nadzorem objęła stacja Sanepidu w Limanowej. Już wiadomo, jakie są wyniki testów na obecność choroby. Zakażone są dwie  osoby. 22-letni mężczyzna  i 10-letni chłopiec. Wedle doniesień Radia Kraków nie uskarżają się na żadne dolegliwości, jednak  zostali skierowani na konsultacje w szpitalach w Krakowie, a ich rodziny zostały objęte epidemicznym nadzorem. Trwa ustalanie kręgu osób, z którymi mieli kontakt już po weselu.

Czytaj też Wirus w dużej sądeckiej firmie mięsnej. Zakażonych kilkudziesięciu pracowników 

Uczestnicy przyjęcia, którzy  pochodzili z powiatu nowosądeckiego trafili pod nadzór  Sanepidu w Nowym Sączu. Stacja nie informuje jednak ani ile testów przeprowadzono, ani jakie są ich wyniki – informuje krakowska rozgłośnia.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)