Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/05/2024 - 13:10

Szykuje się kolejna podwyżka dla nauczycieli! Zmiany wkrótce mogą wejść w życie

Na najbliższej sesji sądeckiej rady miasta, radni pochylą się nad kilkoma bardzo istotnymi projektami uchwał. Jeden z nich dotyczy podwyżki dla nauczycieli opiekujących się oddziałem przedszkolnym. Czego dotyczą postulowane zmiany?

Podwyżki dla nauczycieli

Temat podwyżek dla nauczycieli był szczególnie gorący podczas ostatniej kampanii wyborczej do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, że była to jedna ze sztandarowych obietnic Koalicji Obywatelskiej. Mówiło się o niej bardzo dużo.

Od tego roku wynagrodzenie nauczycieli rzeczywiście poszło do góry. Odpowiednie rozporządzenie podpisała Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na tej podstawie stawki się zwiększyły.

Radni Nowego Sącza zagłosują w sprawie dodatku funkcyjnego

Nad projektem uchwały zmieniającym wynagrodzenie nauczycieli pochylą się również sądeccy radni podczas najbliższej sesji (28 maja). Tego typu punkt znalazł się w porządku obrad. O co dokładnie chodzi?

Jak się okazuje, projekt dotyczy podniesienie dodatku funkcyjnego dla nauczycieli opiekujących się oddziałem przedszkolnym do 300 zł (obecnie wynosi 150 zł). W uzasadnieniu czytamy, że wnioskował o to sądecki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Kwota będzie teraz zatem taka sama, jak w przypadku wychowawców klas. Zmiany będą dotyczyły przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto. 

Czym jest dodatek funkcyjny? To jeden ze składników wynagrodzenia nauczycieli w szkołach prowadzonych przez samorząd lub organy administracji rządowej. Przysługuje m.in. dyrektorom, wicedyrektorom, nauczycielom pełniącym funkcje kierownicze, wychowawcom, nauczycielom opiekującym się oddziałem przedszkolnym czy doradcom metodycznym. 

Czy zmiany w Nowym Sączu rzeczywiście wejdą w życie? Czy radni przyjmą uchwałę? Tego dowiemy się podczas przyszłotygodniowej sesji. ([email protected], fot.: Artem Podrez/ Pexels - zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu