Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
22/05/2022 - 15:40

Tak może wyglądać sądecka kryta pływalnia. Potrzeba na to 5 mln złotych

Budynku przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu, w którym znajduje się kryta pływalnia nie można już zaliczyć do nowoczesnych obiektów. Upływający czas zrobił swoje. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zawiaduje pływalnią przymierza się do gruntownej modernizacji nie tylko tego obiektu, ale także do remontu i rozbudowy strefy SPA. Miasto chce pozyskać na te dwa zadania 5 mln złotych dofinansowania z rządowego programu „Polski Ład”.

Wniosek został jakiś czas temu złożony. Teraz sądeczanie czekają z niecierpliwością na to, czy miasto otrzyma taką kwotę.

Sądecka kryta pływalnia, można powiedzieć lata świetności ma już dawno za sobą. Obiekt zaprojektowała nowosądecka Agencja A4. Budowę prowadziła Chemobudowa z Krakowa. Inwestycja rozpoczęła się w 1997 roku. Do użytku pływalnia została oddana we wrześniu 1998 roku.

W budynku krytej pływalni, do tej pory były wykonywane tylko doraźne remonty. Natomiast basenowa niecka musiała już przejść gruntowną modernizację. Niedawno też był wymieniany system sterowania i filtrowania jacuzzi.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza tym obiektem przymierza się do kapitalnego remontu pływalni. Tym razem, jak zaznacza nasz rozmówca, nie chodzi o remont niecki basenowej, ale właśnie o przeprowadzenie termomodernizacji budynku krytej pływalni.

Chodzi o wymianę drzwi oraz okien, które nie spełniają już odpowiednich kryteriów, o remont szatni, natrysków, holu. To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o to duże zadanie. Sądecka kryta pływalnia ma być jeszcze rozbudowana o dużą strefę rekreacyjną.

- Obecnie w takich obiektach jest to niezbędne minimum – dodaje nasz rozmówca. – W rozbudowanej części chcielibyśmy ulokować nowoczesną strefę do relaksu, która pomieściłaby jacuzzi, także jacuzzi solankowe, dużą saunę do wieczorów saunowych. Tam też chcielibyśmy przenieść grotę solną. Takie są plany.

Gotowy jest projekt remontu budynku przy ul. Nadbrzeżnej.

- Wniosek do rządowego programu „Polski Ład” na te dwa zadania został złożony – powiedział Sądeczaninowi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. - Miasto stara się o 5 mln złotych dofinansowania na oba zadania. Czekamy na rozstrzygnięcie. Mam nadzieję, że uda się pozyskać środki i kryta pływalnia po remoncie będzie jak nowa.

- Celowalibyśmy z remontem w okres letni, kiedy kryty basen, z racji na pogodę jest mniej oblegany – dodaje nasz rozmówca. – Nie sądzę, aby ten remont udało się wykonać w tym roku. Jest to dłuższy proces. Mając dofinansowanie, Rada Miasta będzie musiała zgodzić się na dołożenie środków z miejskiego budżetu, trzeba będzie również ogłosić przetarg na to zadanie.

[email protected], wizualizacja: MOSiR w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu