Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
26/07/2022 - 14:55

Tak rośnie nowa podstawówka w Boguszy. Koniec z nauką w remizie OSP

Dzieje się. Budynek nowej szkoły, do której mają się przenieść uczniowie z podstawówki, która dziś dzieli pomieszczenia z remizą OSP w Boguszy, rośnie w oczach. Kiedy pierwszy dzwonek?

Tak rośnie nowa podstawówka. Koniec z nauką w remizie OSP w Boguszy

- Cieszymy się z postępów prac. Widać już kształt przyszłej szkoły. Najbardziej zaawansowana jest budowa sali gimnastycznej. Wykonawca działa sprawnie i wydaje się, że w tym momencie termin zakończenia budowy nie jest zagrożony – komentuje przewodniczący rady w Kamionce Wielkiej i zarazem radny z Boguszy Rafał Kamieński. – Dla ilu uczniów przewidziano tu miejsce? Dla około 100 – zaznacza nasz rozmówca.

Zobacz też: Uratowali grube miliony i mega inwestycję! Radość w Kamionce Wielkiej

A my przypomnijmy, że nową szkołę w Boguszy, dzięki której dzieciaki będą się mogły wynieść z remizy OSP wybuduje Przedsiębiorstwo Produkcjyjno-Handlowo-Uslugowe Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Wynegocjowana cena – 8 177 000 zł - i tak jest jednak wyższa niż zakładane 6,5 miliona a przypomnijmy, że gmina na ten cel uzyskała już 5,5 miliona złotych dofinansowania. Różnicę gmina Kamionka Wielka pokryje z własnego budżetu. Nowa siedziba szkoły ma być gotowa do 31 lipca 2023 roku. ([email protected] Fot.: RK)

Tak rośnie nowa podstawówka. Koniec z nauką w remizie OSP w Boguszy
Dzieje się. Budynek nowej szkoły, do której mają się przenieść uczniowie z podstawówki, która dziś dzieli pomieszczenia z remizą OSP w Boguszy, rośnie w oczach.


Dziękujemy za przesłanie błędu