Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
29/01/2023 - 14:10

Tak wygląda gołoledź: chodniki i drogi przypominały lodowisko

Co do joty sprawdziły się prognozy synoptyków o gołoledzi w regionie. To efekt marznącej mżawki, przed którą przestrzegali. Rano na wielu chodnikach była przysłowiowa szklanka. W wielu miejscach regionu drogi były śliskie. Warunki do jazdy były bardzo trudne. Na szczęście – do tej pory - obeszło się bez poważniejszych zdarzeń drogowych – groźnych stłuczek i wypadków.

Poranne, trudne warunki na drogach Sądecczyzny oraz w powiatach limanowskim i gorlickim to efekt opadów marznącej mżawki, która dała o sobie znać wczoraj wieczorem i utrzymywała się przez całą noc. Jaki był tego efekt?

Dzisiaj rano chodniki wielu miejscach regionu przypominały lodowiska. Nie lepiej było na drogach szczególnie w miejscach zacienionych.

- Rano było naprawdę ciężko – powiedział „Sądeczaninowi” dyżurny limanowskiej policji. – Na drogach było ślisko, szczególnie w miejscach zacienionych, tam, gdzie nie sypnęło śniegiem. Natomiast w tych miejscach, gdzie drogę pokrył świeży, biały puch, było już nieco lepiej. Sam tego doświadczyłem, jadąc dzisiaj rano do pracy. Na szczęście kierowcy stanęli na wysokości zadania. Byli zdyscyplinowali, jechali bardzo powoli. Nie odnotowaliśmy, jak na razie żadnych zdarzeń drogowych.

Zapewne wielu kierowców, widząc, że warunki do jazdy rano były bardzo niekorzystne zrezygnowało z planów podróży.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu