Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 14:30

Tak źle jeszcze nie było. Narkomania staje się plagą Gorlic

Jak dowiadujemy się z raportu o stanie Gorlic, w ciągu ostatniego roku w mieście wzrosła przestępczość. Niestety, jak można zaobserwować, jest to trend, który charakteryzuje coraz więcej gmin. Niepokojący może być także drastyczny wzrost narkomanii.

Raporty o stanie gmin dostarczają wielu ciekawych informacji na temat ich funkcjonowania w poprzednich 12 miesiącach. W Grybowie, z roku na rok rośnie liczba przestępstw. Niekorzystny trend dotyczy zarówno miasta jak i gminy. Jak to wygląda w Gorlicach? Również niezbyt optymistycznie.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach w ubiegłym roku przeprowadziła 523 postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa (w 2019 roku było ich 496). zakończonych zostało 396, natomiast 127 pozostaje w dalszym prowadzeniu. Najwięcej było oszust, znieważeń i gróźb (166).

Drastycznie wzrosły przestępstwa związane z narkomanią. Zanotowano ich aż 137, podczas gdy rok wcześniej liczba ta wynosiła 41. Więcej było także uszkodzeń mienia i kradzieży. Co optymistyczne, mniej było przestępstw drogowych.

Ponadto w 2020 roku przeprowadzono poszukiwania za 50 osobami (72 w 2019 roku), zamieszkałymi na terenie Miasta Gorlice. Wszczęte zostały na podstawie zarządzeń sądu lub prokuratury. Zgłoszono również zaginięcia 7 osób, które w wyniku prowadzonych czynności zostały odnalezione.

Miasto dofinansowało także na zakupy inwestycyjne Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej (20 tysięcy złotych) i Komendę Powiatową Policji (22 tysiące złotych). (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: KPP w Otwocku)Dziękujemy za przesłanie błędu