Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
14/04/2022 - 16:45

Taka mała gmina, a taką wielką robi rewolucję. Rytro rozpędza się w inwestycjach

Zaglądamy na plac budowy nowego przedszkola w Rytrze. To imponująca konstrukcja, ale jeszcze bardziej imponujący jest kolejny krok, który gmina chce zrobić w kierunku unowocześnienia swojego zaplecza oświatowego.

Taka mała gmina, a jaką wielką robi rewolucję. Rytro rozpędza się w inwestycjach

Jak rośnie budowane przez firmę ERSBET nowe przedszkole w Rytrze? Najlepiej to widać na zdjęciach, które zrobiliśmy na placu budowy, na którym byliśmy z wójtem Janem Kotarbą. – Uda się dotrzymać terminu, przedszkolaki będą się tu mogły przenieść rzeczywiście już 1 września? – pytamy wójta. – Tak, termin nie jest zagrożony – odpowiedział Kotarba.

Dalej dopytywaliśmy czy uczniowie też będą mogli korzystać z nowych, zwolnionych po przedszkolakach sal w szkole. I co się okazało? – Tu się sprawa trochę wydłuży – wyjaśnił gospodarz gminy. – Trochę zmieniliśmy koncepcję przebudowy szkoły. Chcemy wyburzyć dzisiejszą salę gimnastyczną i przylegające do niej przybudówki, w tym pomieszczenia, które kiedy służyły za mieszkania dla nauczycieli. W zamian wybudujemy nową salę zapleczem i dobudujemy kolejne skrzydło szkoły z sześcioma salami lekcyjnymi i windą. Pozostałą część szkoły gruntownie wyremontujemy razem z wymianą dachu – wylicza nasz rozmówca.

Zobacz też: Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys Sądecczyzny

Na tym jednak nie koniec. Obecne boisko szkolne betonowe, dziś tak naprawdę służące na parking, właśnie na taki parking będzie przerobione, powiększone o teren, na którym obecnie są ustawione urządzenia z placu zabaw. Co zatem z boiskiem? Ha, i tu Was zaskoczymy. Będzie się do niego przechodziło przez mostek, na drugą stronę potoku. Dzieciaki dostaną pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, w którym mieszczą się bez problemu wszystkie pozostałe boiska pełnowymiarowe do koszykówki i siatkówki. A do tego wokół boiska będzie profesjonalna bieżnia, tak by bez problemu dzieciaki mogły zaliczać bieg na 60 i 200 metrów.

Dlatego tak mocno akcentujemy słowo „pełnowymiarowe”? Bo tylko takie boiska pozwalają na przeprowadzenie rozgrywek i turniejów.

Tym samym cała dalsza przeprowadzka urzędników z obecnej siedziby Urzędu Gminy do odpowiednio zaadaptowanego budynku po wygaszonym gimnazjum opóźni się prawdopodobnie o rok. – Cały nasz zamysł przeciągnie się w czasie, ale uznaliśmy, że należy wykorzystać wszystkie możliwości, które się przed nami pojawiły – zaznacza gospodarz gminy.

Wedle obecnych szacunków cała operacja ma kosztować ok. 12 milionów złotych. Gmina Rytro chce zdobyć dofinansowanie na ten cel z kolejnego rozdania rządowego programu Polski Ład. ([email protected] Fot.: ES)

Taka mała gmina, a taką robi rewolucję. Rytro rozpędza się w inwestycjach
Zaglądamy na plac budowy nowego przedszkola w Rytrze. To imponująca konstrukcja, ale jeszcze bardziej imponujący jest kolejny krok, który gmina chce zrobić w kierunku unowocześnienia swojego zaplecza oświatowego. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu