Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
14/07/2022 - 16:30

Taki cichy zakątek w Nowym Sączu. Teraz będą tu wielkie bloki mieszkalne?

Boom inwestycyjny widać nie tylko na remontowanych drogach. Zabudowywane są wolne przestrzenie. Część sprzedawanych działek na terenie miasta bardzo chętnie wykupywanych jest przez inwestorów, w tym deweloperów. Co rusz puste dotąd działki zamieniają się w place budowy. Niewykluczone, że i tak stanie się z dużym, terenem na osiedlu Wólki.

Wspomniany teren znajduje się przy ulicy Wincentego Pola, naprzeciw siedziby spółki Sądeckie Wodociągi. Przez ostatnie lata na tej dużej działce nic się nie działo. Teraz najwyraźniej się to zmieniło.

Jak poinformowali nas czytelnicy Sądeczanina z tego terenu w tym tygodniu wyjeżdżał sprzęt budowlany.

Zapytaliśmy więc w biurze prasowym Urzędu Miasta w Nowym Sączu czy w tym miejscu planowana jest jakaś inwestycja. I co się okazało? I owszem – takie są plany.

Okazuje się, że w tej części osiedla Wólki planowana jest budowa trzech bloków mieszkalnych.

- Wydano decyzję o warunkach zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową i wielostanowiskowymi garażami podziemnymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działkach nr: 16, 17, 18/2, 19/2, 20/4, 20/6 w obrębie 87, przy ul. Barbackiego i ul. Wincentego Pola w Nowym Sączu” – taką informacje otrzymaliśmy z Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Inwestor nie wystąpił jeszcze o pozwolenie na budowę.

[email protected], fot. IM.

Przy ul. Wincentego Pola w Nowym Sączu będą bloki mieszkalne?
Nowy Sącz rozbudowuje się coraz bardziej. Boom inwestycyjny widać nie tylko na remontowanych drogach. Zabudowywane są wolne przestrzenie. Część sprzedawanych działek na terenie miasta bardzo chętnie wykupywanych jest przez inwestorów, w tym deweloperów. Co rusz puste dotąd działki zamieniają się w place budowy. Niewykluczone, że i tak stanie się z dużym, terenem na osiedlu Wólki.


Dziękujemy za przesłanie błędu