Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 kwietnia. Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza
12/11/2019 - 13:50

Taki duet będzie pilnował bezpieczeństwa w naszym regionie

Teraz sądeczanie mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz powiększyła się o kolejnego przewodnika psów ratowniczych.

dh Bartosz Biel z psim ratownikiem

Sądeczanie mogą spać spokojnie, gdy taki duet będzie pilnował bezpieczeństwa w naszym regionie. Druh Bartosz Biel wraz ze swoim psem ukończyli pięciodniowe szkolenie „Przewodników Psów Ratowniczych”. Szkolenie zostało przeprowadzone w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Celem specjalistycznych zajęć było przygotowanie uczestników do roli przewodnika psa ratowniczego.

W szkoleniu uczestniczyły 22 osoby, w tym 5 funkcjonariuszy PSP oraz 17 druhów z ochotniczych straży pożarnych włączonych do  KSRG. Zajęcia prowadzone były przez 4 instruktorów szkolenia psów ratowniczych. Dzięki temu podstawowe zasady szkolenia zostały opanowane. Pierwszy krok zrobiony, teraz czas na kolejne wyzwania, aby ratować zdrowie i życie nie tylko mieszkańców Nowego Sącza, ale i całego regionu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Do kluczowych działań OSP Grupy Ratownictwa Specjalnego Nowy Sącz należy wspieranie działań Państwowej Straży Pożarnej w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych podczas katastrof budowlanych, poszukiwanie osób zaginionych w terenie, pomoc władzom lokalnym w organizowaniu akcji poszukiwawczo-ratowniczych, współpraca z innymi organizacjami i służbami w ramach akcji ratowniczych, humanitarnych i prewencyjnych.

(Paweł Swarlik, Zdjęcie: GRS Nowy Sącz)


Dziękujemy za przesłanie błędu