Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
17/12/2023 - 19:25

Taki nowoczesny budynek wpisze się w Nowy Sącz. Co w nim będzie?

Co to za obiekt? To nowa część Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Niebawem uczelnia ogłosi przetarg na rozbudowę dotychczasowej siedziby wspomnianego wydziału. Rozpoczęcie budowy planowane jest w przyszłym roku.

Czytaj także: Ma domy, mieszkania i... To dorobek prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Od 2 października w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu kształci się dodatkowo 50 przyszłych lekarzy. Jak już pisaliśmy uczelnia uruchomiła dodatkowy kierunek lekarski. Studenci już uczą się, ale jak już też pisaliśmy sądecka uczelnia stoi przed kolejnym wyzwaniem jakim jest rozbudowa istniejącego budynku, będącego siedzibą Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Rozbudowa to konieczność. Trzeba stworzyć studentom kierunku lekarskiego i innym, kształcącym się w innych zawodach medycznych jeszcze nowocześniejszą bazę dydaktyczną.

Nowy budynek dla tego wydziału zostanie dobudowany do budynku, w którym mieści się Instytutu Zdrowia przy ul. Kościuszki 2. Stanie na miejscu zlikwidowanego jednego z dwóch kortów.

Będzie to obiekt o powierzchni około trzech tysięcy metrów kw. Z tego budynku będą korzystali studenci medycyny (przyszli lekarze, przyszłe położne oraz dietetyczki).

Co będzie się w nim znajdowało?

Czytaj także: Klub Sportowy START to perła Nowego Sącza i regionu. 70 lat i jubileuszowa Gala [WIDEO, ZDJĘCIA]

Między innymi prosektorium, pracownia - sala preparatyki trójwymiarowej, sala mikroskopowa wraz z pomieszczeniami szkoleniowymi, sale dydaktyczno - ćwiczeniowe i opieki pielęgniarskiej, sale porodowa i poporodowa, sala noworodków i wcześniaków, blok operacyjny wraz z niezbędnymi pomieszczeniami towarzyszącymi, pracownia USG, sala audytoryjna dla 220 osób oraz sale dydaktyczne. Obiekt będzie miał kilka kondygnacji.

- Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę – powiedział „Sądeczaninowi” dr Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. – Budowa obiektu planowana jest w przyszłym roku.

Inwestycja ma być realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

([email protected], fot. IM, wizualizacja Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu/inż. arch. Hanna Kramarczyk-Leśniak ), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu