Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2021 - 18:40

Takiego zastrzyku gotówki w historii Rytra jeszcze nie było! Idą inwestycje

- To prawie połowa naszego całego budżetu – nie ukrywa radości wójt Jan Kotarba, który właśnie otrzymał informację o uzyskaniu zastrzyku finansowego z rządowego programu Polski Ład. Na co gmina wyda te pieniądze?

- 7 980 000 złotych dostaliśmy na budowę nowej oczyszczalni ścieków. To 95 procent inwestycji, która wyceniona jest na 8 400 000 złotych – informuje Jan Kotarba.

Po co gminie nowa oczyszczalnia? - Oczyszczalnia, którą mamy obecnie jest w pełni sprawna, ale to już leciwy obiekt, działający w oparciu o przestarzałe już technologie, który wymaga gruntownego remontu i przebudowy. A po co wydawać krocie na remont, a potem na kolejne, skoro można postawić nową oczyszczalnię wykorzystującą nowoczesne rozwiązania – wyjaśnia samorządowiec.

Zobacz też: Rytro wyrosło na lidera samorządów subregionu sądeckiego! [WIDEO]

Gmina ma już gotową koncepcję funkcjonalną obiektu, teraz trzeba się sprężyć z projektem, bo przetarg na realizację przedsięwzięcia trzeba ogłosić w ciągu 6 miesięcy od przyznania dofinansowania.

Na tym nie koniec dobrych wieści – kolejne 1 425 000 zł ryterski samorząd dostał z kolei na remont gminnych dróg. Tu Kotarba nie ukrywa, że Rytro w staraniach o te środki wsparli sądeccy parlamentarzyści. A potrzeby w tym zakresie są tu naprawdę duże i gmina chce zrobić wszystko, by efekty jej działań w tym zakresie odczuło każde sołectwo. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu