Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
17/03/2018 - 17:25

Taśmy ostrzegawcze na dworcu przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Przystanki po nowemu [ZDJĘCIA]

Autobusy MPK kursujące po Nowym Sączu nie wjeżdżały już dzisiaj na dworzec przy ul. Kolejowej. Zgodnie z zapowiedziami zatrzymywały się na dwóch wyznaczonych przystankach, usytuowanych nieopodal tego miejsca.

Na placu starego dworca stały jeszcze autobusy przewoźników prywatnych. Ich odprawa ze stanowisk A i B pozostaje bez zmian, do czasu rozpoczęcia prac budowlanych w tej części placu.

Miejskie autobusy zatrzymywały się już dzisiaj na dwóch przystankach – zlokalizowanym przy ul. al. Batorego (Dw. PKP – tzw. „Zatoce”) oraz przed dworcem kolejowym.

W poniedziałek firma Erbet, która wybuduje nowy dworzec przy ul. Kolejowej zagrodzi teren. Zacznie się rozbiórka peronów przesiadkowych.

O tym, że po weekendzie zaczną się tam prace rozbiórkowe świadczyły taśmy ostrzegawcze rozpięte na peronach. W inne miejsce przeniesiony został też Punktu Obsługi Klienta oraz stanowisk odpraw autobusów MPK. Obecnie znajduje się on 50 metrów dalej, koło sklepu spożywczego przy ul. Kolejowej.

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej przyznają, że do nowej lokalizacji przystanków będą musieli przyzwyczaić.

- Trzeba będzie pamiętać, że autobusy zatrzymują się teraz nie na dworcu, ale na pobliskich przystankach – mówi pani Anna, która dzisiaj czekała przed dworcem PKP na przyjazd autobusu linii 13. - Trochę się pomęczymy, ale potem będziemy cieszyć się z nowego dworca autobusowego. Ten, który działał do tej pory, już dawno powinien być zmodernizowany.

Zobacz także: Uwaga – od soboty zmiany w kursowaniu autobusów. Rusza przebudowa dworca w Nowym Sączu

Skąd odjeżdżają autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu informuje, że w związku z przebudową dworca autobusowego MPK przy ul. Kolejowej zostaje wprowadzona czasowa zmiana lokalizacji Punktu Obsługi Klienta oraz stanowisk odpraw autobusów MPK.

Tymczasowy Punkt Obsługi Klienta został zlokalizowany przy ul. Kolejowej obok sklepu Społem (50 metrów od poprzedniego miejsca). 

Od dnia 17 marca 2018r. (sobota) odprawa autobusów będzie się odbywała z dwóch przystanków.

Kursy wykonywane ze Stanowiska 1 (w kierunku centrum - linie nr 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 24, 26, 31, 33, 34, 37, 41, 42, 43, 47, 49, 101, 102) będą realizowane z przystanku Al. Batorego Dw. PKP  tzw. „Zatoka”.

Stanowisko 2 (kierunek ul. Zielona, Węgierska i Stary Sącz - linie nr 6, 9, 11, 12, 17, 18, 24, 25, 27, 43, 47, 49) iStanowisko 3 (kierunek ul. Nawojowska, os. Gorzków, Nawojowa i Kamionka W. - linie nr 2, 3, 13, 26, 37, 41, 42, 101, 102) będą zlokalizowane przy ul. Kolejowej, przed budynkiem Dworca PKP. 

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.

Dworzec MPK w Nowym Sączu
Przystanki autobusowe w nowych miejscach


Dziękujemy za przesłanie błędu