Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
30/12/2023 - 13:50

Tędy w przyszłym tygodniu nie przejedziesz! Zobacz objazdy na powiatówce

Uwaga kierowcy korzystający z drogi powiatowej Czarny Potok – Szczereż – już w najbliższą środę, 3 stycznia czekają Was tutaj objazdy.

260 metrów przebudowywanej właśnie powiatówki w miejscowości Szczereż w gminie Łącko będzie wyłączone z ruchu w godzinach od 7 do 16. Tym samym kierowcy będą musieli w tym czasie korzystać z objazdów drogą powiatową Łącko – Naszacowice i drogami gminnymi.

A my przypomnijmy, że inwestycja ta realizowana jest dzięki dofinansowaniu, które powiat nowosądecki otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kwota jest niebagatelna, bo to aż 1 800 000 zł czyli aż 80 procent szacunkowej wartości całego przedsięwzięcia. Powiat dołoży ze swojego budżetu 450 000 zł Ale i sama droga jest bardzo ważna bo spina dwie gminy – Łącko i Podegrodzie. 

Wstyd? Żenada? Po raz kolejny kierowcy zablokowali wyjazd z remizy, zablokowali korytarz życia!

Co będą mieli z tego kierowcy? Remont obejmuje w sumie liczący sobie 1,5 km odcinek. Droga zyska nową nawierzchnię bitumiczną wraz z poboczami.

Przy okazji przypomnijmy, że już 2 stycznia z kolei drogowcy działający z ramienia PZD działać będą również na odcinku od tartaku w Mszalnicy do pętli autobusowej w miejscowości Cieniawa, gdzie będą kładli warstwę ścieralną na już położonej warstwie wiążącej na połowie odcinka, czyli tam, gdzie jest to już możliwe.

Tym samym w godzinach od 7 do 17, czyli aż przez 10 godzin kierowcy będą musieli korzystać z objazdu wytyczonego drogą powiatową Piątkowa – Mystków, drogą krajową nr 28 oraz drogami gminnymi. ([email protected] Fot.: PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu