Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
04/11/2018 - 17:15

Tego jeszcze nie było! Sądeczanie przecierają oczy ze zdumienia

"Cud architektury", "zamiast krzywej wieży w Pizie mamy krzywy kanał w Sączu - takimi spostrzeżeniami dzielą się sądeczanie na popularnym profilu społecznościowym komentując zamieszczone na nim zdjęcie przedstawiające wystającą - ni w pięć, ni w dziesięć studzienkę, elegancko obudowaną czerwoną kostką brukową na chodniku przy nowym rondzie pod zamkiem. Inny internauta typuje, że jest to "wejście do tajemnej krypty".

Czegoś takiego jeszcze na miejskich chodnikach nie było. Sądeczanie przecierają oczy ze zdumienia i śmieją się z takiego dziwactwa do rozpuku. Nowy chodnik przy wybudowanym rondzie pod zamkiem, a tutaj taka "perełka".

Na portalu społecznościowym pod zamieszczonym zdjęciem posypały się uszczypliwe komentarze. Na nie odpowiedział Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

- Sprawdzone. Ktoś po prostu zabrał z tej studni oznakowanie. Ona jest do obniżenia, robota nie skończona - odpowiada na portalu dyrektor MDZ w Nowym Sączu.

Inny internauta docieka, czy nie dało się obniżyć wcześniej studni?

- Gdyby się dało, byłaby obniżona jak inne - zapewnia dyrektor Mirek. - Czekamy na materiał, bo takie czasy, że na coś niestandardowego trzeba czekać dłużej.

Więc czekamy i podziwiamy chodnikowe cudactwo.

[email protected], Fot. IM

Studzienka jaka jest, każdy widzi
Studzienka jaka jest, każdy widzi


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe