Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
16/04/2024 - 10:45

Tegoroczna akcja „Pola Nadziei” podsumowana. Udało się zebrać naprawdę ładną kwotę [ZDJĘCIA]

Prawie 150 tysięcy złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas akcji „Pola Nadziei”, która odbywała się 14 kwietnia w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie. Pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel – rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Doroczną zbiórkę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”. Przez całą niedzielę w Nowym Sączu i podsądeckich miejscowościach odbywała się zbiórka pieniędzy na ten jakże szczytny cel.

Rozbudowa Sądeckiego Hospicjum jest konieczna, bo potrzeby są bardzo duże. Na Sądecczyźnie kwestowało prawie 750 wolontariuszy. Samych harcerzy z Hufca ZHP Nowy Sącz było 450. Darczyńców również nie brakowało. Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek kwestarzy. W tym roku udało się zebrać prawie 150 tysięcy złotych. Sądeczanie, jak zawsze podczas tej akcji otworzyli swoje serca i portfele.

- Środki, jakie udało się pozyskać zostaną przeznaczone na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor hospicjum. – W swoim imieniu, zarządu towarzystwa i chorych, przebywających w hospicjum: dziękuję wszystkim darczyńcom za ich ofiarność.
([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Wpadały pieniężne datki do puszek wolontariuszy. Akcja „Pola Nadziei” w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]
Niedziela upływa w Nowym Sączu i regionie pod znakiem akcji „Pola Nadziei”. Wielu wolontariuszy przed kościołami zbiera pieniądze na szczytny cel. Na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Zebrane w tym roku fundusze zostaną przeznaczone na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.


Dziękujemy za przesłanie błędu