Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
15/03/2020 - 16:45

Tele i e-urząd w Łabowej, Kamionce Wielkiej oraz Nawojowej

Prośby ograniczenia kontaktów osobistych mieszkańców gmin z urzędnikami, zostały przekształcone w oficjalne wytyczne.

Od najbliższego poniedziałku 16 marca br. do odwołania, chcąc załatwić sprawy urzędowe, należy spróbować je rozwiązać za pośrednictwem rozmów telefonicznych, Internetu lub platformy e-PUAP.

O szczegółach rozmawialiśmy z wójtami gmin Łabowa, Kamionka Wielka, Nawojowa.

- Urząd Gminy w Łabowej ogranicza swoją działalność tylko do formy telefonicznej i mailowej. Wszystkie sprawy będą od tego momentu załatwianie zdalnie czyli za pośrednictwem internetu e-mail: [email protected]), telefonów (18 414 24 50, 18 414 24 52, fax: 18 417 24 51) i platformy e-PUAP. Jedynie w sytuacjach wyjątkowych, w których konieczny będzie kontakt z pracownikiem urzędu, obsługa klienta będzie możliwa po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – informuje Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.

Czytaj także: Łabowa: spotkania edukacyjne oraz profilaktyczne, dotyczące koronawirusa

W podobnym tonie wypowiada się Stanisław Kiełbasa, wójt gminy Nawojowa, dodając:

- Wszelkie sprawy, szczególnie dotyczące zakresu działalności Urzędu Stanu Cywilnego i ewidencji ludności, załatwiane będą z wykorzystaniem telefonu (18 445 70 67, 18 445 70 68,  fax: 18 445 70 10), poczty elektronicznej (e-mail: [email protected]) lub platformy e-PUAP. Jedynie w przypadkach szczególnych wymagających natychmiastowego wydania dokumentu sprawy będą załatwiane na dotychczasowych zasadach. Od poniedziałku wydzielona zostanie w urzędzie strefa buforowa, w której mieszkańcy będą przyjmowani bez możliwości wejścia na teren urzędu. Wszelkie dokumenty Państwa dostarczone zostaną na poszczególne stanowiska merytoryczne i rozpatrywane według kolejności i ważności. Jednocześnie informuję, że przyjmowanie stron przez wójta jest zawieszone do odwołania.

Czytaj także: W Nawojowej ze spokojem podchodzą do koronawirusa

O wprowadzonych ograniczeniach w funkcjonowaniu urzędu gminy, mówi również Andrzej Stanek, wójt gminy Kamionka Wielka:

- Od 16 marca br. do odwołania, wyłączmy bezpośrednią obsługę interesantów w urzędzie gminy Kamionka Wielka oraz ograniczamy wykonywanie przez pracowników urzędu do formy elektronicznej (e-mail: [email protected]) i telefonicznej (18 445 60 17, 18 445 60 18, 18 445 60 96, fax.: 18 445 60 13). Wyjątek stanowi bieżąca rejestracja zgonów, która wymaga osobistego stawiennictwa osoby zgłaszającej zgon. Dodatkowo wnioski i dokumenty dotyczące zadań, wyłącznie niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, będą przyjmowane tylko w wyznaczonym, zabezpieczonym miejscu w urzędzie (bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do urzędu).

Czytaj także: Co ustalił zespół zarządzania kryzysowego w Kamionce Wielkiej?

Wszyscy nasi rozmówcy serdecznie proszą o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz dostosowanie się do podejmowanych działań zapobiegawczych, służących ochronie zdrowia mieszkańców oraz pracowników urzędów i ich rodzin.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Pixabay, mat. filmowy: serwis Rzeczypospolitej PolskiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)