Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
14/08/2020 - 10:15

Ten most to brama do rowerowego raju nad Popradem [ZDJĘCIA]

Jest. Już niemal gotowy. Ten most to brama do rowerowego raju na Sądecczyźnie. Dlaczego? Bo połączy leżące na dwóch brzegach Popradu - trasę EuroVelo z największym centrum rowerowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. Rowerzyści w końcu nie będą musieli korzystać z drogi krajowej DK 87 i wertepów po drugiej stornie rzeki.

Ten most to brama do rowerowego raju nad Popradem

Zobacz też: W Zabrzeży błyskawicznie rośnie most rowerowy nad Dunajcem

Przeprawa wygląda imponująco i jest jednym z najważniejszych elementów tras rowerowych na Sądecczyźnie podobnie jak most rowerowy nad Dunajcem łączący Nowy Sącz ze Starym Sączem. Do tej pory trasy rowerowe budowane w ramach inwestycji pod hasłem Euro Velo kończyły się w Barcicach w Starym Sączu. Teraz trwa budowa kolejnych odcinków – i to w imponującym tempie – które połączą gminy Stary Sącz z Rytrem, Piwniczną a dalej z Muszyną lub Słowacją.

To fantastyczna wiadomość. Bo do tej pory rowerzyści, którzy chcieli kontynuować wyprawę z Barcic na południe musieli korzystać albo z drogi krajowej DK 87, co jest bardzo względną przyjemnością przy naprawdę dużym natężeniu ruchu na tym odcinku, albo przebijać się drogami po drugiej stronie Popradu a tu miejscami trakt wiódł drogami polnymi o pozostawiającej wiele do życzenia - jeśli chodzi o jakość -nawierzchni.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: tej inwestycji wirus nie zaszkodził, a susza wręcz pomogła

Ten most to brama do rowerowego raju nad Popradem

Dzięki trasom EuroVelo, które powstają na terenie gmin Rytro (tu front robót ruszył od Życzanowa) i Piwnicznej-Zdroju (na zdjęciach widać prace od sołectwa Głębokie w kierunku Radwanowa) przejazd stanie się bezpieczniejszy i dogodny nawet dla tych, którzy nie mają szczególnej kondycji, zaprawy czy wysokiej klasy rowerów.

Ba! Dzięki kładce, którą dziś przedstawiamy, rowerzyści mogą komfortowo i szybko przedostać się na teren centrum rekreacyjnego, które powstało na Nakle. Tu czeka na nich, skate park, siłownia, plac zabaw, pełny węzeł sanitarny z prysznicami. Wszystko wskazuje na to, bo roboty idą bardzo szybko, że ze wspomnianej sieci tras będzie można korzystać już jesienią tego roku

Ten most to brama do rowerowego raju nad Popradem.

Dla mieszkańców Głębokiego trasy mają też inny wymiar. Dzięki nim okoliczne dzieci będą mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Dziś w pobliżu nie ma nawet chodników.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Ten most to brama do rowerowego raju na Sądecczyźnie
Jest. Już niemal gotowy. Ten most to brama do rowerowego raju na Sądecczyźnie. Dlaczego? Bo połączy trasę EuroVelo z największym centrum rowerowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. Rowerzyści w końcu nie będą musieli korzystać z drogi krajowej DK 87 i wertepów po drugiej stornie Popradu.


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021