Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
16/03/2019 - 16:10

A teraz wyobraźmy sobie ewakuację galerii i jest… ups

Coraz mocniej krystalizuje się w naszej redakcji podział na święte krowy winne premedytacji i święte krowy, które padły ofiarą okoliczności. Do której kategorii zakwalifikowalibyście kierowcę auta widocznego na zdjęciu? A teraz wyobraźmy sobie ewakuację galerii.

Święta krowa winna premedytacji to taka, która parkuje gdzie popadnie, niezgodnie z prawem, bo chce choć nie musi. Dobitnym przykładem owych krów są ci, którzy zamiast zapłacić kilka złotych za parking przy ul. Lwowskiej wolą zastawić na przykład pasy dla pieszych tuż obok Galerii Trzy Korony. Tu wina nie ulega żadnej wątpliwości.

Jest też inny rodzaj krów, które parkują czasem tak a nie inaczej, bo zmuszają je do tego okoliczności. Zajmują autem większość chodnika, bo w żaden inny sposób nie wyjmą z fotelika małego dziecka, z którym trzeba iść do lekarza. Z podobnymi krowami – nie tylko w kontekście dzieci mamy do czynienia na przykład koło przychodni przy ul. Poniatowskiego w Nowym Sączu. I mimo że otrzymujemy ich kolejne zdjęcia, to mamy obiekcje co do publikowania owych fotografii.

Zobacz też: Sądeckie drogi: kierowca omal nie potrącił pieszego na pasach [WIDEO]

Oczywiście to bardzo uproszczone definicje, ale na pewno rozumiecie ich intencje i sens.

Dziś zdjęcia przez Czytelnika nadesłane publikujemy, bo wizyta w galerii handlowej – nawet jeśli szukamy na gwałt prezentu dla teściowej, żony, dziewczyny, chłopaka – lista jest długa – nie jest czynnością niezbędną, która usprawiedliwia podobny brak wyobraźni. Jak się jeździ po parkingach w galeriach wszyscy wiemy, ciasno, trudno, czasem mijamy się na styk a tu jeszcze taka przeszkoda. Nie bez kozery wspominamy zatem o innych konsekwencjach podobnych zachowań…

ES [email protected] Fot.: Czytelnik

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik