Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
16/03/2020 - 12:35

Tłumy w autobusach? Sprawdzamy! MPK kursuje według sobotniego rozkładu

Od godziny 10 czekaliśmy na Wasze telefony - dyżur "Sądeczanina" utworzony na czas epidemii trwa. Na bieżąco reagujemy na dotyczące koronawirusa informacje od naszych Czytelników. Jeden z nich zwrócił się do redakcji z prośbą o interwencję w sprawie przepełnionych autobusów MPK, które w dni robocze kursują według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do "Sądeczanina" z prośbą o interwencję w sprawie przepełnionych autobusów. Miasto opustoszało, pracownicy sądeckich sklepów i aptek walczą z tworzącymi się kolejkami, w kościołach księża liczą wiernych, aby ich liczba nie przekroczyła dopuszczalnych 50 osób, a autobusy?

- Dzisiaj rano około godziny 7 mijałem się z autobusem numer 25, który był całkowicie przepełniony. W pojeździe panował tłok. Jak to możliwe? - mówi zdziwiony mieszkaniec. - Ludzie nie wchodzą do sklepów, tylko czekają na zewnątrz, wszyscy staramy się nie robić tłoku... A co z autobusami?

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielem MPK. - Nie ma powodów do obaw. Na bieżąco monitorujemy napełnienie autobusów. Rzeczywiście, dostaliśmy zgłoszenie w sprawie linii 25, jednak dementujemy informację dotyczącą tego, że rano jadący w kierunku Nowego Sącza autobus był przepełniony - informuje rozmówca. - O godzinie 6:15 autobusem jechało 4 albo 5 osób, na ulicy Lwowskiej nie dosiadł się nikt. Podobnie było w przypadku kursu o 7.05.

Zobacz także: Nowy Sącz: od poniedziałku zmiany w kursowaniu miejskich autobusów

Jak udało nam się dowiedzieć, pracownicy MPK na bieżąco monitorują sytuację w mieście i analizują zgłoszenia mieszkańców. Trudno jednak sprostać ich oczekiwaniom. Pasażerowie wyrazili ogromne zainteresowanie dołożeniem drugiego autobusu numer 27. W praktyce pojazd jechał pusty. - Stale monitorujemy także sytuację na trasie linii 7 i 23. W razie potrzeby moglibyśmy zdublować jeden z kursów, jednak na tę chwilę nie ma takiej konieczności - dodaje przedstawiciel MPK. 

Wydaje się, że spółka ma wszystko pod kontrolą. Pracownicy są w stałym kontakcie z kierowcami autobusów, do których dzwonią podczas przerw i pytają o stan zapełnienia pojazdów. Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z MPK swoimi uwagami. Dzięki temu spółka będzie mogła natychmiast zareagować. 

Czytaj też: #POMAGAMY! Tworzą się grupy pomocy, ruszamy z infolinią, zajrzyj na Sądeczanina

Z infolinii "Sądeczanina" można skorzystać codziennie, od godziny 10, pod numerem (18) 475-16-39. Informacje, które do nas trafiają, będziemy przekazywać na bieżąco. Można skorzystać także z naszej redakcyjnej skrzynki e-mail: [email protected] Wiesz o kimś, kto organizuje pomoc? Daj znać, podamy dalej!

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu