Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
17/12/2018 - 11:50

Tomasz Baliczek: Będzie „burza mózgów” w sądeckim sporcie

Tomasz Baliczek wygrał konkurs na stanowisko dyrektora nowego Wydziału Sportu i Turystyki, który będzie funkcjonował od 1stycznia 2019 roku.

Nowy prezydent miasta Ludomir Handzel postanowił podzielić dotychczasowy Wydział Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji na dwa wydziały. Od 1 stycznia przyszłego roku oddzielnie będzie funkcjonował Wydział Sportu i Turystyki. Ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora wygrał Tomasz Baliczek, instruktor pływania oraz fizjoterapeuta.    

Prowadzi on Szkołę Pływania TB Tomasz Baliczek. Angażuje się w wiele imprez o charakterze sportowym oraz charytatywnym. 

Nowy dyrektor, który rozpocznie pracę w Urzędzie Miasta dosłownie za kilka dni chce, w pierwszej kolejności, jak twierdzi, określić jasne zasady przyznawania środków na funkcjonowanie klubów sportowych w mieście.

- Styczeń jest miesiącem, kiedy te środki się przyznaje - mówi Tomasz Baliczek. –Do tej pory były preferowane pojedyncze kluby. Nie było jasnych zasad rozdziału funduszy. Dlatego też chcę położyć nacisk na w miarę przejrzyste, jasne i czytelne zasady ich przyznawania, a nie na zasadzie uznaniowej. Jeśli zostaną określone te kryteria, to będzie wiadomo, na co dajemy pieniądze.

Nowy dyrektor nie ukrywa, że przy przyznawaniu określonej puli środków będą brane oczywiście pod uwagę osiągane przez kluby wyniki sportowe.

- Po Nowym Roku będziemy chcieli zrobić w „burzę mózgów” w sądeckim sporcie – mówi nowy dyrektor. – Tego domagają się działacze. Będziemy się starali wspomagać nowe pomysły.

Tomasz Baliczek ukończył studia podyplomowe z wychowania fizycznego, jak również z zarządzania.

[email protected], Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe