Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
18/06/2019 - 21:40

Tomasz Baliczek otrzymał medal od prezydenta Andrzeja Dudy

Obecny dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki w sądeckim Urzędzie Miasta, a także wieloletni działacz Klubu Gazety Polskiej otrzymał medal od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

- Szef Kancelarii Prezydenta RP Pani Halina Szymańska wręczyła mi Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę - pochwalił się w mediach społecznościowych Tomasz Baliczek.

Uroczystości towarzyszyło odczytanie listu od Andrzeja Dudy. - Pragnę serdecznie wszystkich Państwa pozdrowić oraz gorąco pogratulować osobom odznaczonym dzisiaj Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Dziękuję Państwu za bardzo aktywne i owocne włączenie się w obchody tego wielkiego jubileuszu. Dostrzegam w tym kontynuację wieloletniej tradycji zaangażowania Klubów Gazety Polskiej w inicjatywy służące odzyskiwaniu i utrwalaniu naszej pamięci narodowej. Historia Polski, szczególnie ta najnowsza, powinna być dla nas źródłem inspiracji oraz skarbnicą wiedzy pozwalającej stawić czoła nowym wyzwaniom - takimi słowami rozpoczął prezydent.

Komu przyznawane jest to odznaczenie? Nadawane jest osobom żyjącym, które poprzez: pełnienie nienagannej służby publicznej cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną, twórczość naukową, literacką i artystyczną albo przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności RP, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia RP poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.

Medal nadawany jest obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021.

([email protected]). Fot. archiwum Tomasz Baliczek
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu