Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
15/09/2017 - 04:30

Tomasz Brzeski już po operacji. Czy chirurgom udało się zrekonstruować uszkodzoną czaszkę?

Na ten moment Tomasz Brzeski czekał od kilku miesięcy. Chirurdzy zrekonstruowali jego roztrzaskaną w wypadku w Tatrach czaszkę. Operacja przebiegła pomyślnie, ale to nie koniec morderczej walki sportowca o powrót do zdrowia.

Operacji rekonstrukcji czaszki podjął się zespół chirurgów profesora Adama Maciejewskiego w klinice w Katowicach. Zabieg został wykonany 13 września. Jak pisze na Facebooku żona sportowca wszystko przebiegło pomyślnie  rokowania wedle lekarzy są dobre.

Czytaj też Chirurdzy chcą zrekonstruować czaszkę Tomasza Brzeskiego. Dokonają cudu?

Zabieg przebiegł bez żadnych trudności. Profesor jest bardzo zadowolony.  Mózg już w czasie operacji zaczął się rozprężać. Implant pasował idealnie. No i najważniejsza informacja: skóry na głowie wystarczyło więc nie trzeba będzie więcej operować-pisze Agnieszka Brzeska, która  mocno wierzy w opiekę Opatrzności. Rano powierzyłam wszystko Panu Bogu i gorąco wierzyłam, że On tego dopilnuje i poprowadzi najlepszą drogą - dodaje 

Zewsząd płyną dla sportowca i jego rodziny słowa otuchy.

Każdy codziennie dźwiga swój krzyż, Tomka i jego rodziny jest nadzwyczaj ciężki, ale dzięki Waszym sercom i modlitwie Tomasz Brzeski powoli z wielką determinacją pnie się na szczyt. ..I oby mu się udało i nie zabrakło dalszej siły do walki i zwyczajnej ludzkiej dobroci.

Przeczytaj też 

Droga Tomasza Brzeskiego: z podsądeckiej wioski na najwyższe szczyty

Tomasz Brzeski miał wypadek w Tatrach. Sportowiec z Rytra walczy o życie

Adam Małysz budzi ze śpiączki Tomka Brzeskiego

Prezydent Duda też modli się o wygraną Brzeskiego ze śmiercią

(ami) fot. Facebook Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe