Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
27/07/2019 - 09:10

Trafik na weekend dla regionu. Gdzie czekają na Was korki?

Weekend to czas, kiedy sądeczanie chętnie ruszają na turystyczne wypady. Pogoda dopisuje, ruch na drogach się automatycznie zagęszcza. Gdzie musicie być przygotowani na korki?

Zacznijmy od kierunku Nowy Sącz, Krościenko, Nowy Targ, Zakopane. Tu pierwsze korki czekają już na Was na drodze wojewódzkiej 969 w gminie Łącko. W Zabrzeży powstaje nowy most. Ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest za pomocą świateł. Kilka tygodni z rzędu w weekendy za regulację ruchu odpowiadają drogowcy robiąc to „ręcznie”. Dwa tygodnie temu korek na pasie z Krościenka na Nowy Sącz ciągnął się aż daleko za Tylmanową.
Zawzięta córka autorki tekstu naliczyła ok. 700 aut. I tyle ich rzeczywiście było. Na pasie z Nowego Sącza ruch szedł sprawniej, ale już by dostać się na rondo w Krościenku trzeba było czekać prawie 40 minut. W samym Krościenku też obowiązuje ruch wahadłowy. Trwa przebudowa drogi za rondem. To kolejne 20 minut opóźnienia.

Tu uciec można tuż przed rondem odbijając w prawo na boczną drogę w kierunku siedziby tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej (pierwszy zjazd za drogą na ośrodek Światło Życia)..

Jeśli jedziecie do Zakopanego proponujemy odbić w Tylamnowej na Ochotnicę Dolną. Wtedy w drogę wojewódzką 969 wrócicie zaraz obok Kluszkowców. W innym wypadku trzeba zacisnąć zęby i przebić się przez korki w Krościenku.

Zobacz też: Nowy Sącz: Google wie lepiej: te planty nazywają się… No właśnie, jak?

Małe zatory w gminie Łącko tworzą się też na skrzyżowaniu obok stacji paliw przy rozwidleniu na Kamienicę w powiecie limanowskim, gdzie docelowo ma powstać rondo.

W gminie Stary Sącz też trzeba uważać przy wjeździe do miasta. Ruszyła bowiem przebudowa skrzyżowana ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami. Pobocze z prawej strony już objęte jest robotami. Tym samym rowerzyści i piesi poruszają się bliżej środka jezdni. Gdy prace przybiorą na sile wprowadzone zostanie ruch wahadłowy. Na razie uważajcie na innych uczestników ruchu.

Ruch w weekendy zagęszcza się też na rondzie w Starym Sączu spinającym DK 87 z DW 969. Tu na pewno musicie założyć stratę przynajmniej 15 minut.

Zobacz też: Chełmiec: MPK będzie w końcu obsługiwało gminę?

W kierunku na Kraków pamiętajcie o objazdach związanych z pracami na osuwiskach na Juście na DK 75. Objazd został poprowadzony drogą powiatową 1553K Tęgoborze - Wronowice i 1555K Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne o dopuszczalnym nacisku 80kN/oś.

Zalecane objazdy dla samochodów ciężarowych: z Krakowa do Nowego Sącza:
- od węzła Kraków Południe ciągiem dk7-S7-dk28, czyli Kraków - Myślenice - Skomielna Biała - Limanowa - Nowy Sącz. z Dębicy do Nowego Sącza:
- od węzła Dębica Pustynia dk94-dk73-dk28, czyli Dębica - Pilzno - Jasło - Gorlice - Nowy Sącz.

Przypominamy, że powiatówki wyznaczone na objazd objęte są ograniczeniami prędkości a poboczami porusza się bardzo dużo pieszych i rowerzystów. Szarże mogą się zakończyć katastrofą.

W słoneczne dni musicie pamiętać o korkach, które tworzą się w kierunku Nowy Sącz – Jurków, gdzie sądeczanie chętnie wypoczywają na Kąpielisku Chorwacja. Tu najlepiej wyruszyć z samego rana, bo od godziny 11. robi się wyjątkowo gęsto na drodze. Popołudniu strumień ruchu się odwraca i korkuje się pas na Nowy Sącz.

Nasza rada? Sprawdzajcie trafiki na bieżąco choćby na Google Maps.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu