Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
07/01/2024 - 16:35

Tragiczne informacje. Nie żyje polski skoczek narciarski. Był mistrzem świata

Tragiczne informacje napłynęły ze świata skoków narciarskich. Nie żyje jeden z największych polskich talentów i były mistrz świata juniorów - Mateusz Rutkowski. Wiadomość o jego śmierci przekazał portal “Sucha24” i potwierdził Polski Związek Narciarski.

Nie żyje Mateusz Rutkowski

Skoki narciarskie mają w naszym kraju tysiące fanów. Dla każdego z nich będzie to niestety bardzo smutna informacja. Jak przekazał portal “Sucha24” zmarł Mateusz Rutkowski. Wiadomość potwierdził nieco później również Polski Związek Narciarski. W przeszłości był uważany za ogromny talent i nazywany następcą Adama Małysza.

Śp. Mateusz Rutkowski urodził się we wsi Skrzypne (gmina Szaflary). Zasłynął przede wszystkim ze zdobycia mistrzostwa świata juniorów w 2004 roku. Podczas konkursu rozgrywanego w Strynie pokonał wówczas m.in. jedną z legend skoków narciarskich - Thomasa Morgensterna. Dodatkowo, wraz z kolegami zdobył srebro w konkursie drużynowym. 

Zmarł były mistrz świata juniorów w skokach narciarskich

Jego kariera nie potoczyła się jednak tak, jak początkowo się zapowiadało. Zawodnika dopadły problemy, przez co w 2005 roku pożegnał się z kadrą narodową. W Pucharze Świata punktował tylko dwukrotnie. Najwyższą pozycją, jaką zajął było 15. miejsce w Zakopanem w 2004 roku. 

Skoczkiem był również jego brat - Łukasz. Śp. Mateusz Rutkowski zmarł w wieku zaledwie 37 lat. Przyczyna śmierci nie jest póki co znana. ([email protected], fot.: Sucha24.pl, źródło: Sucha24.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu