Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
27/06/2020 - 16:00

Tragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało zaginionego 47-latka [AKTUALIZACJA]

Spore grono osób szukało od rana w miejscowości Zasadne (gmina Kamienica) zaginionego 47-letniego mieszkańca tej miejscowości. W akcję poszukiwawczą zaangażowana była rodzina zaginionego, mieszkańcy, strażacy-ochotnicy z tej miejscowości, policjanci oraz ratownicy z Podhalańskiej Grupy GOPR. Niestety, po kilku godzinach poszukiwań okazało się, że mają one tragiczny finał. Wczesnym popołudniem znaleziono jego ciało.

Przypomnijmy, że zaginiony 47-latek wyszedł z domu w ubiegłą niedzielę (21 czerwca) około godziny 9. I ślad po nim zaginął.

Opuszczając dom nie zostawił rodzinie żadnej informacji dokąd się wybiera. Od tygodnia jego bliscy nie mieli z nim żadnego kontaktu.

Już wczoraj na profilu facebookowym sołtys Zasadnego Agaty Zięby pojawiła się informacja – ogłoszenie o dzisiejszych poszukiwaniach. Osoby, które chciały zaangażować się w poszukiwania miały pojawić się o godz. 8 na osiedlu Faronówka. Było to miejsce zbiórki.

Poszukiwania zaginionego trwały od rana. Zaangażowani w nie byli jego bliscy, mieszkańcy Zasadnego, strażacy-ochotnicy z miejscowej jednostki. było też ośmiu policjantów, a także ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR.

- Nasi ratownicy, a jest to około piętnastu osób również uczestniczą w tej akcji – mówił w trakcie jej trwania Jarosław Jurczakiewicz, ratownik dyżurny Podhalańskiej Grupy GOPR. – Ratownicy mają do dyspozycji cztery quady, trzy samochody terenowe. Mamy też trzy psy.

Przeszukany miał być teren między miejscowością Zasadne, a szczytem Gorca.

Teren, na którym były prowadzone poszukiwania zaginionego pokryty jest między innymi lasami. W gminie Kamienica lasy zresztą przeważają.

Po kilku godzinach penetrowania wyznaczonego terenu okazało się, że poszukiwania mają, niestety tragiczny finał.

- Wczesnym popołudniem jeden z mieszkańców, który w nich uczestniczył znalazł ciało zaginionego 47-letniego mieszkańca Zasadnego – powiedział portalowi Sądeczanin.info nadkom. Piotr Wąchała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Policja wstępnie wykluczyła, aby do śmierci mężczyzny przyczyniła się inna osoba.

Na miejscu znalezienia zwłok pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

- Decyzją prokuratora ciało zostało zabrane do badań sekcyjnych – dodaje policjant.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne, Dziękujemy za przesłanie błędu