Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
17/05/2020 - 19:30

Tragiczny weekend. Odeszło kilka osób zakażonych koronawirusem

Wczoraj i dzisiaj z powodu zakażenia koronawirusem zmarło aż czworo mieszkańców Małopolski. Trzech mężczyzn w wielu od 66 do 68 lat i 90-letnia kobieta.

W sobotę wojewódzki Sanepid informował, że wirus z Wuhan okazał się śmiertelny dla dwóch mieszkańców Krakowa w wieku 67 i 68 lat. Obaj byli leczeni w oddziale zakaźnym jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Czytaj także: Kolejne osoby zmarły. Koronawirus jest bezlitosny!

Dzisiaj rano pisaliśmy, powołując się na informacje przekazane przez Sanepid, że walkę z COVID-19 przegrała 90-letnia mieszkanka powiatu wielickiego. Pacjentka ta miała też choroby współistniejące.

Najnowszy raport krakowskiego Sanepidu przyniósł dobre, ale też i kolejne złe wieści, jeśli chodzi o sytuację związaną z zakażeniem koronawirusem w województwie.

W popołudniowym raporcie Sanepid poinformował o następnym zgonie. Zmarł zakażony koronawirusem 66–letni mieszkaniec Krakowa. Potwierdzono, że przyczyną jego śmierci był COVID – 19. Pacjent był leczony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Czytaj także: Region: koronawirusowy raport. Kolejne smutne wieści z Krakowa

To 39 chory w Małopolsce, który, niestety przegrał walkę z tą śmiertelną chorobą.

Zdiagnozowano także i potwierdzono zakażenie mieszkanki powiatu chrzanowskiego. Obecnie jest ona leczona w izolacji domowej. Zatem obecnie w Małopolsce zarażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1128 osób.

Natomiast dobre informacje są takie, że chorobę ma za sobą kolejnych sześcioro mieszkańców stolicy województwa (5 kobiet i mężczyzna) w wieku od 14 do 47 lat, którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 572 ozdrowieńców.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu