Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/10/2020 - 13:05

Trwa kolejny lifting Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju

Trwa remont ulicy Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju. Powiatówka doczeka się kolejnego odcinka chodnika, ale nie w tym miejscu, w którym spodziewali się mieszkańcy Kosarzysk.

Piwniczna-Zdrój: ulica Szczawnicka przechodzi kolejny lifting

Zobacz też: Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu: od jutra remont i zmiana organizacji ruchu

Jak informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński prowadzone właśnie prace obejmą 160 metrów ulicy na odcinku od ulicy Promowej w kierunku szkoły w Kosarzyskach. Czyli od miejsca, gdzie prace prowadzono dwa lata temu w górę. Obejmą kompleksową modernizację nawierzchni a dodatkowo – przy współudziale finansowym gminy – budowę chodnika. Ta część inwestycji pochłonie aż 120 tysięcy złotych i powinna się zakończyć do 30 listopada.

Trochę wcześniej, bo do 20 listopada gotowa ma być sama jezdnia. Co bardzo ważne – droga będzie miała w końcu odwodnienie z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też: Stary Sącz: zamknęli ulicę, są zmiany w rozkładzie MPK. Gdzie i do kiedy?

Piwniczna-Zdrój: ulica Szczawnicka przechodzi kolejny lifting

Roboty drogowe sprzężone są jednocześnie z budową gminnej kanalizacji

Przy okazji podpytywaliśmy Czerwińskiego, czy jest szansa na to, by mieszkańcy doczekali się chodnika również na pozostałych odcinkach powiatówki. W końcu temat ten podnoszony jest przez okolicznych już od wielu lat. Były remonty kolejnych fragmentów ulicy, są niby podsypane i utwardzone pobocza, ale chodników nadal nie widać. Sztandarowym przykładem jest odcinek od Wilczych Dołów, koło DW „SMREK” mniej więcej do wysokości „starych basenów” gdzie zaczyna się stary chodnik.

– Docelowo chodnik ma powstać po tej stronie, po której są położone krawężniki – zapowiada dyrektor, by zaraz po raz kolejny przypomnieć, że zgodnie z porozumieniem zawartym przez zarząd powiatu z gminami, do wykonania chodników niezbędny jest wkład własny lokalnych samorządów nie niższy niż 50 procent. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroju)Dziękujemy za przesłanie błędu