Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
08/11/2020 - 13:35

Trwa rozbiórka spalonego budynku, w którym był Media Expert

Trwa rozbiórka spalonego budynku przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu, w którym przez wiele lat mieścił się market Media Expert. Na skutek pożaru naruszona została konstrukcja dachu, który groził zawaleniem. Prawdopodobnie już wkrótce w tym samym miejscu zostanie wybudowany nowy budynek.

Od dramatycznego pożaru marketu Media Expert przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu wkrótce minie dwa miesiące, ale wciąż nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny. Wszystko jednak wskazuje na to, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. 

Zobacz też Budynek, w którym był Media Expert zostanie zburzony. Nie nadaje się do użytku

Tak jak pisaliśmy jakiś czas temu na łamach „Sądeczanina”, jak na razie nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że ktoś mógł przyczynić się do pożaru podpalając budynek. Śledczy wstępnie wykluczyli taką możliwość. W poniedziałek rano, zanim w markecie pojawił się ogień, nikogo jeszcze nie było w środku. Z kolei w niedzielę sklep był zamknięty i również nikt w nim nie przebywał.

W pożarze spłonął cały sprzęt. Wewnątrz była tak wysoka temperatura, że nie było żadnych szans, aby cokolwiek udało się uratować. Właściciele marketu oszacowali już poniesione straty, ale nie chcą ujawniać jak duże one są. Nieoficjalne jednak mówi się, że mogą sięgać nawet dziewięciu milionów złotych.

Zobacz też Wnętrze Media Expert spłonęło doszczętnie. Czy market zostanie odbudowany?

W pożarze naruszona została konstrukcja budynku, w którym znajdował się market. Nie nadaje się on do dalszego użytku, dlatego od kilku dni trwa rozbiórka obiektu. Teren został ogrodzony. Z tablicy informacyjnej wynika, że pracę mają zostać zakończone do 27 grudnia 2020 roku.

Jak udało nam się dowiedzieć, już wkrótce w tym samym miejscu zostanie postawiony nowy budynek. Niewykluczone, że w przyszłości znów będzie mieścił się tam market sieci Media Expert. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG)







Dziękujemy za przesłanie błędu