Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
27/05/2021 - 09:00

Trwa sesja w Łososinie Dolnej. Czy radni udzielą wójtowi absolutorium?

Absolutoryjna sesja rady gminy w Łososinie Dolnej trwa już od kilku minut. Radni obradują w sali widowiskowej gminnego centrum kultury. Czekamy, aż zapadną najważniejsze uchwały.

Podczas porannego posiedzenia wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek przedstawił raport o stanie gminy. – Dokument obejmuje podsumowanie mojej działalności jako wójta gminy Łososina Dolna w roku 2020, w szczególności realizację polityk, programów, strategii i uchwał rady gminy – wyjaśnił wójt w przedmowie do raportu. – Moim celem jest możliwość uzyskania wglądu między innymi w sytuację finansową, inwestycyjną, edukacyjną, gospodarczą i społeczną gminy.

Pomimo trudnych warunków związanych z pandemią realizowaliśmy zmierzenia i plany, a raport scala wiedzę o działalności za rok ubiegły i jest podstawą do obiektywnej, opartej na faktach, oceny. Zmiany jakie zachodzą w gminie są efektem wytężonej pracy wielu osób, w tym pracowników urzędu gminy, szkół, instytucji kultury, rady gminy, rad sołeckich, sołtysów, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych i innych stowarzyszeń. Mam nadzieję, że są one zauważane przez mieszkańców – podsumował wójt.

Zobacz także: Hala w Witowicach i przebieg "sądeczanki". Radni mają konkretne pytania

Po debacie nad przedstawionym raportem radni podejmą uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania wójtowi Łososiny Dolnej, a także w przedmiocie udzielenia mu absolutorium. Zatwierdzone zostanie też całoroczne sprawozdanie finansowe, w oparciu o które przygotowano raport.

Co jeszcze wydarzy się na sesji? Czy pojawią się jakieś problemy bieżące albo interpelacje? Zachęcamy do oglądania obrad na bieżąco. Po zakończeniu transmisji sesja będzie dostępna w zakładce ”archiwum nagrań”. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu