Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
25/01/2021 - 11:30

Trwa walka o remizę. Strażacy nie przyjdą, a wójt ma transmitować spotkanie

Strażacy z jednostki OSP Korzenna nie zgadzają się z tym, aby darowizna, na mocy której nabyli kiedyś remizę, była nieważna. Dziś wieczorem ma odbyć się w tej sprawie spotkanie z władzami gminy, jednak strażacy zrezygnowali z udziału w zebraniu. Wójt postanowił transmitować spotkanie w mediach społecznościowych.

Władze gminy chcą odebrać strażakom remizę. Z opinii prawnej wynika, że dokonana przed laty darowizna jest dotknięta nieważnością. Ta kwestia miała być przedmiotem dyskusji podczas dzisiejszego spotkania.

Strażacy zrezygnowali z udziału w zebraniu, bo niedawno otrzymali pozew. – Ubolewamy, że dopiero teraz decyduje się pan na spotkanie z nami i to nie w celu poprawy sytuacji naszej jednostki, a odebrania nam tego, co przez 86 lat zostało przez nas zbudowane i wypracowane – napisali do wójta strażacy.

Czytaj też: OSP Korzenna walczy z wójtem o remizę. Ze spotkania nici, będzie proces

- Zaproszenie dla strażaków OSP Korzenna na spotkanie w poniedziałek, 25 stycznia, o godzinie 18 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Korzennej pozostaje aktualne – informuje wójt Leszek Skowron. – W związku z zagrożeniem epidemicznym zachowane zostaną wszelkie rygory sanitarne. Strażacy, którzy odczuwają obawy przed ewentualnym zarażeniem, będą mogli uczestniczyć w spotkaniu on-line. Transmisja na żywo prowadzona będzie na tym profilu – dodał wójt.

Wygląda na to, że zainteresowani spotkaniem będą mogli obejrzeć relację na żywo, transmitowaną na profilu wójta na Facebooku. Czy ktokolwiek pojawi się na zebraniu? (k.kos@sadeczanin.info, fot. OSP Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu