Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
04/01/2013 - 07:00

Tunel dla pieszych pod wiaduktem przypomina śmietnik

Przejście pod wiaduktem przy ulicy Zielonej wygląda jak slums. Przechodnie zrobili z niego śmietnik. Kto to posprząta?
"W załączniku przesyłam "czyste" i "przyjemne" przejście pod wiaduktem przy ul Zielonej. Tak właśnie wygląda zadbana dzielnica w Nowym Sączu. Pozdrawiam "- maila takiej treści otrzymaliśmy wczoraj wieczorem od jednego z naszych Czytelników. Zdjęcia, które dołączył, komentarza nie wymagają. Warto jednak zaznaczyć, że owo przejście jest często uczęszczane przez studiującą w Nowym Sączu młodzież nie tylko z Polski, ale i z całego świata.
- Utrzymaniem porządku na ulicach Nowego Sącza zajmują się firmy: Empol i Sita. Do nich należy więc dbałość o czystość miasta - informuje Małgorzata Grybel z biura prasowego sądeckiego ratusza.
Obie firmy opróżniają regularnie śmietniki, zbierają także śmieci ze wszystkich publicznych miejsc, należących do miasta.
- Cieszymy się, że mieszkańcy reagują w takich, jak ten przypadkach, i chcą mieć czysto. Gdy zauważają takie zaśmiecone miejsca, to prosimy o bezpośredni kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta pod numerem (18) 415 65 59, a po godzinach pracy urzędu o telefon na Straż Miejską pod numer 986 lub 18 443 75 84 - apeluje Małgorzata Grybel.

Zygmunt Gołąb
fot. Czytelnik
Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021