Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
30/06/2020 - 12:00

Turyści zachwyceni otoczeniem kościoła w Rożnowie. Pomógł remont

Teraz okolica zabytkowego kościoła św. Wojciecha w Rożnowie jest zadbana i spełnia oczekiwania turystów odwiedzających Gródek nad Dunajcem.

Kościół św. Wojciecha w Rożnowie został wybudowany w drugiej połowie XVII wieku. Zabytek znajduje się nieopodal legendarnego zamku Zawiszy Czarnego.

Wokół drewnianego kościoła pojawiły się ławki i stojaki rowerowe, a także tablica informacyjna i kosze na śmieci. Pracownicy budowlani wymienili starą, zniszczoną nawierzchnię na zupełnie nową betonową kostkę brukową. Po utwardzonym i wyrównanym terenie odwiedzający mogą spacerować, a także poruszać się na rowerach i hulajnogach.

Czytaj też: Najpiękniejsza Gmina Małopolski: Łącko i Gródek znalazły się w wielkim finale!

Drugi etap inwestycji polegał na przebudowie i rozbudowie alejki wokół zabytkowego kościoła. Wzdłuż niej pojawiły się krawężniki i oświetlenie – lampy zostały wymienione na energooszczędne. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 300 tysięcy złotych. Dzięki ogromnej dotacji udało się całkowicie zmodernizować teren wokół kościoła stanowiącego jedną z największych atrakcji Rożnowa.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Gródek nad Dunajcem

Okolica zabytkowego kościoła w Rożnowie po remoncie zachwyca turystów
Fot. UG Gródek nad Dunajcem


Dziękujemy za przesłanie błędu