Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
13/10/2022 - 18:25

Uczą, kształtują charaktery, przygotowują do startu w dorosłe życie. Nauczyciele najlepsi z najlepszych [ZDJĘCIA]

Nauczyciele jutro świętują, bo 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W przeddzień Dnia Nauczyciela prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel złożył życzenia wszystkim uczącym w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych. W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza nagrodził też siedemdziesięciu wyróżniających się w pracy sądeckich pedagogów oraz pięcioro dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych.

Czternasty października dla nauczycieli jest dniem szczególnym. Szczególnie wtedy ta grupa zawodowa zasypywana jest kwiatami. Dla nauczycieli płyną podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Jak mówią ci, którzy wybrali ten zawód, uczenie młodego pokolenia jest w obecnych czasach sporym wyzwaniem.

W sądeckim ratuszu, w przeddzień Dnia Nauczyciela prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel tradycyjnie już uhonorował wyróżniających się w pracy nauczycieli nagrodami prezydenta miasta.

Lista nauczycieli proszonych o podejście i odebranie nagrody oraz okolicznościowego listu gratulacyjnego była długa. W tym roku nagrodę otrzymało siedemdziesięcioro 70 nauczycieli z różnych placówek oświatowych podlegających miastu oraz pięcioro dyrektorów.

Prezydent dziękował wszystkim nauczycielom za trud wkładany w kształcenie młodego pokolenia.

- Szanowni państwo, bardzo się cieszę, że mogę z państwem dzisiaj się spotkać w przeddzień tego szczególnego dnia – mówił do zgromadzonych w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. – To szczególne święto, tym bardziej, że jesteście elitą. Zostaliście wyróżnieni w szczególny sposób, wskazani przez dyrekcję, współpracowników jako osoby, które w tym dniu powinny być szczególnie uhonorowane.

Dzisiejsza uroczystość w ratuszu, jak zaznaczył gospodarz miasta jest symbolicznym podziękowaniem dla całego środowiska nauczycielskiego.

- To wy przygotowujecie nasze dzieci i młodzież do startu w dorosłe życie – dodał prezydent. – Nie tylko ich edukujecie, ale też bardzo często wychowujecie, formujecie charaktery. Prezydent napomknął, że jego już nieżyjący ojciec też był nauczycielem. W zawodzie przepracował ponad 40 lat jako nauczyciel, a potem doradca metodyczny.

- Wiem, jaka to jest trudna i wyczerpująca praca – zapewnił gospodarz miasta.

- Jak się uczy? Czasy, wiadomo są trudne. Internet, multimedia są wszechobecne i czasami przeszkadzają w zdobywaniu tradycyjnej wiedzy – powiedziała Sądeczaninowi Ewa Bogdańska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Nowym Sączu (dawna SP nr 3). – Jest problem z czytaniem przez uczniów lektur. Uczniowie sięgają dla ułatwienia po opracowania. Muszę przyznać, że obecnie jest to zupełnie inne nauczanie od tego, które było, kiedy zaczynałam trzydzieści lat temu swoją pracę zawodową.

Pani Ewa uczy języka polskiego klasy 4-8.

Przed nagrodzonymi i wyróżnionymi nauczycielami wystąpiła młodzież Zespołu Szkół nr 3 w Nowym Sączu

Redakcja „Sądeczanina” również dołącza się do życzeń dla wszystkich sądeckich pedagogów.

[email protected], fot. IM.

Nauczyciele najlepsi z najlepszych [ZDJĘCIA]
Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel dziękował wszystkim nauczycielom za trud wkładany w kształcenie młodego pokolenia.


Dziękujemy za przesłanie błędu