Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
28/11/2023 - 20:45

Uczniowie i rodzice mieli już dość! Ksiądz robił to na lekcjach religii, teraz ma kłopoty

Aż ciężko uwierzyć, że ksiądz zachowywał się w taki sposób w stosunku do uczniów. O tym, co działo się na lekcjach religii w jednej z gorlickich szkół zrobiło się głośno, kiedy rodzice wysłali skargę do dyrekcji. Kapłan szybko został zawieszony. Szczegóły wyjaśnia zastępca burmistrza - Łukasz Bałajewicz.

Straszenie, obrażanie, przeklinanie na lekcjach religii

Szerokim echem odbiła się niedawno petycja mieszkańców Jamnej. Zwracają się do prowincjonała - ojca Łukasza Wiśniewskiego i wyrażają zaniepokojenie z powodu planowanego przeniesienia ojca Andrzeja Chlewickiego. Nie wyobrażają sobie funkcjonowania parafii bez kapłana. Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

Teraz głośno zrobiło się również o księdzu z Gorlic. Powody są jednak zupełnie inne. Po tym, co niedawno ujrzało światło dziennie może mieć spore kłopoty. Jak informuje "TVN 24" poskarżyli się na niego rodzice jednej z tamtejszych szkół podstawowych, gdzie uczył religii.

Aby poznać więcej szczegółów skontaktowaliśmy z gorlickim Urzędem Miasta. Zastępca burmistrza Łukasz Bałajewicz wyjaśnia, że do dyrekcji wpłynęły pisma od rodziców. - Skargi dotyczyły zachowania księdza podczas lekcji. Rodzice wskazywali na przeklinanie, straszenie dzieci piekłem i diabłem, obrażanie ich i brak prowadzenia zajęć. Lekcje przeprowadzali uczniowie, podczas drzemki księdza w ostatniej ławce - tłumaczy "Sądeczaninowi" Łukasz Bałajewicz.

Ksiądz pracujący w gorlickiej podstawówce zawieszony

Jak się okazuje, już wcześniej rodzice przekazywali informacje świadczące o niewłaściwym zachowaniu katechety. Żadne oficjalne skargi jednak nie wpływały. Zmieniło się to dopiero podczas ostatniej wywiadówki.

- Dyrektor poinformował rodziców, że jeśli dochodzi do takich sytuacji, to należy złożyć skargę. Wpłynęły co najmniej dwie - dodaje Łukasz Bałajewicz.

Zastępca burmistrza Gorlic przekazał nam również, że zgodnie z kartą nauczyciela dyrektor zawiesił księdza do czasu wyjaśnienia sprawy i zwrócił się do kurii o oddelegowanie na ten okres nowego katechety. ([email protected], fot.: Mateus Campos Felipe, Unsplash/ zdjęcie ilustracyjne, źródło: TVN 24)Dziękujemy za przesłanie błędu