Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
01/05/2018 - 08:40

Udało się!. Są pieniądze na cztery świetlice środowiskowe w Nowym Sączu

Cztery osiedla: Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego i Przydworcowe w Nowym Sączu będą miały własne świetlice środowiskowe. Na remont i adaptację budynków, w których będą funkcjonowały miasto otrzymało ponad 2,2 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” została wczoraj podpisana umowa o przekazaniu tych środków.

Świetlice powstaną w istniejących, choć wymagających gruntownej modernizacji budynkach, należących do miasta, znajdujących się przy Alejach Wolności oraz ulicach: Romanowskiego, Stolarskiej i Żółkiewskiego. Remont i adaptacja tych pomieszczeń rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Całkowity koszt projektu wynosi prawie 3 mln złotych.

Zobacz także: Nowy Sącz: Osiedla Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego oraz Przydworcowe doczekają się świetlic

Pomieszczenia, w których działać będą świetlice zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone w meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych.

W każdej świetlicy zostanie też wygospodarowane miejsce w których dzieci, w ciszy i spokoju będą mogły odrobić zadanie domowe czy poczytać książki i czasopisma. 

- W każdym zakątku Małopolski dostrzegamy ogromne zmiany, które sprawiają, że mieszkańcom żyje się tu naprawdę dobrze. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie środki unijne, a także dobra współpraca z lokalnymi samorządami – mówił wczoraj goszczący w Nowym Sączu wicemarszałek Stanisław Sorys. – Cieszymy się bardzo, że prowadzimy nie tylko inwestycje tak zwane twarde, ale również wiele ofert kierujemy na zagospodarowanie czasu wolnego, dając szansę na rozwój talentów, integrację społeczną, bo to też jest ważne w rozdzielaniu środków europejskich. 

W placówkach będą prowadzone zajęcia tematyczne, kółka zainteresowań, a także przedsięwzięcia kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje.

Ze świetlic będą mogli korzystać mieszkańcy Nowego Sącza niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie.

Opr. IM. Fot. Zarząd Osiedla Szujskie – zdjęcie ilustracyjne, źródło UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu